Словаки майже поряд з Ужгородом почали зводити газогін до сусідів-поляків

Словаки майже поряд з Ужгородом почали зводити газогін до сусідів-поляків
Словацька гілка газогону буде мати довжину 106 км, а польська – 59 км. Збудувати його мають за рахунок гранту ЄС до 2012 року, кошторис складає більш ніж 107 млн євро.

 

18 вересня у словацьких Велких Капушанах (район Міхайловце), що за 30 км від Ужгорода, офіційно заявили про початок будівництва інтерконектора, що з’єднає газотранспортні системи Польщі та Словаччини.

165-кілометровий газопровід з’єднає словацьке ПГС у Велких Капушанах, що поблизу українського кордону, з газовим вузлом у Свіноуйсьце на півночі Польщі. Словацька гілка газопроводу буде мати довжину 106 км, а польська – 59 км. Збудувати його мають за рахунок гранту ЄС до 2012 року, кошторис складає більш ніж 107 млн євро.

— Сьогодні на найбільшій в Євросоюзі подібній компресорній станції ми відкриваємо ще одну важливу главу енергетичної безпеки не тільки для Словаччини, але і для всього регіону, - заявив під час відкриття міністр економіки Петер Жига.

Він додав, що Словаччина "не хоче залежати лише від одного маршруту чи одного джерела, оскільки це становить ризик для країни та економіки", - сказав міністр. І підкреслив, що Словаччина також працює над іншим проектом газопроводу Eastring, який повинен з'єднати Словаччину з Балканами.

Нагадаємо, що цього ж дня під час зустрічі угорського прем'єр-міністра Віктора Орбана з президентом Росії Владіміром Путіним було досягнуто домовленності про поставки російського газу до Угорщини до 2020 року.

У тому числі Орбан попросив Путіна постачати газ у обхід України. Він зазначив, що попросив Путіна серйозно подумати про продовження "Турецького потоку" до Угорщини. На думку угорського прем'єра, за останні кілька років Угорщина та Росія стали надійними партнерами один для одного.

«Турецький потік» — міжнародний проект газопроводу, який планується прокласти по дну Чорного моря з Анапського району Росії до Туреччини. Далі на кордоні Туреччини та Греції передбачалося будівництво газового хаба, через який газ прямував би в європейські країни. 26 листопада 2015 було оголошено, що в зв'язку зі збиттям російського Су-24 в Туреччині Росія припиняє роботу над низкою проектів інвестиційних і торгових угод з Туреччиною, в тому числі по "Турецькому потоку". Однак вже 10 жовтня 2016 років Москва і Анкара уклали міжурядову угоду про будівництво газопроводу «Турецький потік».

Джерело: Mukachevo.net

 

21 вересня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів