«Я ЦЕ БАЧИВ»: в Ужгороді відкрили мультимедійний проект документаліста Сергія Моргунова (ФОТО)

Відучора виставка триває у галереї «Ілько» в Ужгороді. Сергій Моргунов – документальний фотограф, оператор і режисер - знімає Донбас з 2014 року. З 2016-го він документує й участь у цій війні 128-ї окремої гірсько-штурмової бригади.
Виставка присвячена так званій «сірій зоні» - території неподалік лінії зіткнення в російсько-українській війні, і, зокрема, долям людей, котрі зосталися там жити, – пише uzhgorod.in
«Я був на Сході як волонтер і ми їздили і з вояками, і ми намагалися відвідувати сім’ї, людей похилого віку, родини з дітьми в тих місцях, де вже не було жодної інфраструктури, які лишилися сама на сам з усім цим. Наприклад, селище Новорловськ – там чекали проходу військової колони, бо це був єдиний зв’язок із «зовнішнім світом» і можливість отримати якусь їжу і цигарки. Люди не залишали своїх осель – через невідомість, через страх… Згодом цим територіям стало більше уваги, ніж у 2014-му, зараз там кращі умови, хоча в певних місцях люди досі живуть у підвалах, адже тривають обстріли…», - розповідає Сергій. Він наголошує: на виставці представлені лише окремі з фотографій, відзнятих у рамках проекту, адже загалом там близько 34 тисяч світлин. Моргунов також представив мультимедіа: відео із життя цивільних, про День Незалежності на передовій, а також з побуту 128-ї бригади, також зйомки одного з боїв, який стався у серпні 2016-го року.
Після відкриття виставки Сергія Моргунова «Я це бачив» відбувся показ однієї зі стрічок фестивалю Docudays UA – документального фільму «Віддалений гавкіт собак» ( The Distant Barking of Dogs. Автор - Сімон Леренґ Вільмонт/Simon Lereng Wilmont. Данія, Фінляндія, Швеція, 2017). Фільм відзнятий у селищі Гнутово на Донеччині, поблизу передової, і розповідає про звичайне щоденне життя 10-річного Олега та його близьких, що триває під постійний фон пострілів, і де лише теплі стосунки між людьми є єдиною сталою річчю.
Docudays UA в Ужгороді триває, програма ТУТ
Фото: Карл Смутко

























До теми
- Майже 50 ікон представили на виставці в Ужгородському кафедральному соборі
- Сьогодні в Ужгородському скансені представлять виставку витинанок Марії Бурдяк та Галини Дудар «В моїм серці Лемковина»
- У травні Ужгород перетвориться на музичну столицю України
- Пленер «Рожевий цвіт» надихав і активізував художників до творчості просто неба
- В Ужгороді відбудеться благодійний музичний фестиваль „Con-Temp Trio & Друзі”
- Обласна філармонія запрошує на унікальний музичний вечір, присвячений культурі Англії
- Графіка, живопис, скульптура: стартував конкурс «Легенди Карпат» для трьох вікових категорій юних митців Закарпаття
- Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва приймає твори дитячих письменників на здобуття Всеукраїнської літературної премії імені Юлії Драгун
- «Магія весни»: в скансені в Ужгороді представили свої роботи художниці-аматорки
- Закарпатські митці представили традиційну «Великодню виставку»
- Закарпатський народний хор запрошує на унікальний творчий проєкт «Ой, малюю писаночки…»
- В Ужгороді презентують книжку Романа Офіцинського про Августина Волошина
- Ужгородський скансен запрошує шанувальників мистецтва на виставку живопису та декоративної кераміки «Магія весни»
- «Ритми Великодня» - у музеї ім.Т.Легоцького в Ужгороді відкрили виставку
- В Ужгороді триває ІІІ Всеукраїнський двотуровий конкурс хорового мистецтва ім.М.Кречка
- Оголошення про проведення відкритого фестивалю-конкурсу дитячого та юнацького театрального мистецтва «Юні зірки Мельпомени»
- Закарпатська облдержадміністрація оголосила конкурс у галузі літератури й мистецтва
- Ужгород приймає V Всеукраїнський фестиваль камерного театрального мистецтва «Під цвітом сакури»
- Закарпатська обласна філармонія запрошує на вечір музики видатного чеського композитора епохи романтизму Антоніна Дворжака
- В Ужгороді відкрили меморіальну дошку на честь чеського архітектора Петра Кропачека
До цієї новини немає коментарів