Центральна виборча комісія вчора відмовилася підписувати передвиборчу угоду з журналістами

Представники ЗМІ пропонували розробити принципи взаємодії ЦВК, Нацради з питань телебачення і радіомовлення та засобів масової інформації під час передвиборчої кампанії. Голова Центрвиборчкому Ярослав Давидович відмовився підписувати документ, оскільки вважає, що очолюваний ним орган має працювати на основі закону, а не меморандумів.

 

У Центрвиборчкомі впевнені, що закон про вибори із внесеними змінами додаткових гарантій не потребує. Медіа можуть не хвилюватися – все буде за законом, адже зміни враховують більшість пропозицій засобів масової інформації, каже Давидович.

Ярослав Давидович, голова Центральної виборчої комісії: "Внесення змін уже на марші по суті напередодні виборчого процесу, аж ніяк не красить нашого законодавця. Але те, що внесені зміни - будемо виконувати ці норми закону, які сьогодні виписані, але при умові, що їх ще підпише президент".

Свої претензії до виборчого законодавства тепер вже висуває Нацрада з питань телебачення та радіомовлення. Її голова Віталій Шевченко незадоволений тим, що його установу законодавці залишили без права застосовувати якісь санкції до медіа-порушника законодавства.

Віталій Шевченко, голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення: "Оце називається ми приїхали. На сьогодні Нацрада може прекрасно, якщо цей закон буде підписано, зараз опустити руки і чекати завершення виборів. І суть не у виборчій кампанії, ми справді зараз не хочемо робити планових перевірок, ми від цього утримаємося".

Депутати виборче законодавство змінювати знову поки не збираються. У парламентському комітеті з питань свободи слова та інформації закон вважають майже ідеальним, особливо змінену частину.

Олена Бондаренко, народний депутат, член комітету ВР з питань свободи слова та інформації: "У 15 частині говориться про те, що Нацрада має право чинити стягнення, тобто цей момент збережено до певної міри. Колізії обов’язково будуть, тому що все пізнається на практиці".

Медійники законом задоволені. Представник Індустріального телевізійного комітету Олександр Богуцький переконаний, що це перша, але не остання корпоративна перемога ЗМІ.

Олександр Богуцький, генеральний директор телеканалу ICTV: "З медійної точки зору ми досягнули певного успіху і він справді не в тому, що закон ідеальний, а в тому, що за одним столом сидить голова ЦВК, Нацради, медіа, представники громадськості. Помінявся тон до медіа - це перемога всіх журналістів".

Повторити досягнення національних мовників тепер мають місцеві медіа. Їхню роботу поки що регулює старе законодавство.

 

25 листопада 2005р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів