Сьогодні офіційно стартувала передвиборча кампанія-2006
Сьогодні, згідно ст.17 Закону України "Про вибори народних депутатів України", офіційно стартує передвиборча кампанія-2006 року.
Ця дата була оголошена Центральною виборчою комісією України в постанові від 18 листопада 2005 року.
Представляємо терміни проведення виборчого процесу, передбачені Законом України "Про вибори народних депутатів України".
Термін з 27 листопада по 25 грудня 2005 року відведений політичним партіям і виборчим блокам для висування своїх кандидатів у депутати на зборах, з"їздах і конференціях.
До 5 грудня 2005 року загальнодержавні засоби масової інформації повинні направити до Центральної виборчої комісії встановлені розцінки на ефірний час та одиниці друкованого аркуша.
До 5 грудня 2005 року Центральна виборча комісія має визначитися з формуванням територіальних виборчих комісій.
До 15 грудня 2005 року місцеві органи влади і органи місцевого самоврядування повинні обладнати стенди в людних місцях для розміщення передвиборчої агітації.
До 25 грудня 2005 року громадські організації, що за законом мають право брати участь у виборчому процесі, можуть звертатися до Центральної виборчої комісії для реєстрації своїх офіційних спостерігачів.
До 30 грудня 2005 року повинні бути подані до Центральної виборчої комісії документи для реєстрації кандидатів у народні депутати України, при цьому рішення про реєстрацію чи про відмову в реєстрації ЦВК має прийняти не пізніше, ніж через 7 днів після подачі документів. Передвиборча агітація дозволяється з моменту ухвалення рішення про реєстрацію і повинна бути закінчена за 24 години до дня голосування 26 березня 2006 року.
До 9 січня 2006 року політичні партії і виборчі блоки зможуть повторно подати до Центральної виборчої комісії заяву про реєстрацію кандидатів у народні депутати, які включені у списки. При цьому остаточне рішення про реєстрацію має бути прийняте не пізніше 13 січня 2006 року.
До 16 січня 2006 року партії і блоки повинні подати до ЦВК списки осіб для включення їх до складу відповідних окружних виборчих комісій.
До 19 січня 2006 року має бути проведене жеребкування щодо включення до складу окружних виборчих комісій представників від партій (блоків) – суб’єктів виборчого процесу. До цієї ж дати суб’єкти виборчого процесу повинні встигнути відкрити накопичувальні рахунки виборчого фонду.
До 24 січня 2006 року повинні бути сформовані окружні виборчі комісії, а також затверджена форма відкріпного посвідчення.
До 26 січня 2006 року до окружних виборчих комісій має бути внесений документ про порядок створення звичайних і спеціальних виборчих дільниць. При цьому до 29 січня 2006 року до ЦВК повинні бути подані представлення про утворення закордонних виборчих дільниць і виборчих дільниць на території військових частин.
Термін до 31 січня 2006 року відведений для проведення жеребкування черговості надання партіям (блокам) – суб’єктам виборчого процесу ефірного часу і друкованих аркушів для проведення передвиборчої агітації за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України.
До 31 січня 2006 року робочі групи виборців зможуть вносити уточнення в списки виборців. Після цього почнеться виготовлення уточненого загального списку виборців.
До 3 лютого 2006 року окружні виборчі комісії повинні створити звичайні і спеціальні виборчі дільниці. До цього ж терміну ЦВК повинна створити закордонні виборчі дільниці.
До 8 лютого 2006 року політичні партії і блоки зможуть подавати в окружні виборчі комісії списки осіб для формування дільничних виборчих комісій.
До 13 лютого 2006 року органи місцевого самоврядування повинні передати окружним комісіям списки виборців.
До 18 лютого 2006 року повинні бути сформовані дільничні виборчі комісії. До цієї ж дати партіям дозволено приймати рішення про вихід з виборчого блоку.
До 21 лютого 2006 року окружні виборчі комісії повинні передати дільничним виборчим комісіям списки виборців, а також відкріпні посвідчення. До цього ж дня має бути затверджена форма і текст виборчого бюлетеня.
З 28 лютого до 18 березня 2006 року мають розсилатися виборцям запрошення взяти участь у голосуванні, де вказуватиметься час, місце голосування, номер виборця у списку виборців і т.д.
До 15 березня 2005 року можуть бути створені спеціальні виборчі дільниці у виняткових випадках і відповідні виборчі комісії. До цього дня іноземні держави і міжнародні організації зможуть подати до ЦВК свої пропозиції щодо реєстрації офіційних спостерігачів.
У термін з 23 березня 2006 року до 4 годин 25 березня 2006 року бланки виборчих бюлетенів повинні бути передані дільничним виборчим комісіям.
Голосування буде проводиться з 8:00 до 20:00 26 березня 2006 року.
Результати виборів народних депутатів повинні бути встановлені до 10 квітня 2006 року.
Думаю состав будущего парламента уже на 90%известен как и результаты выборов. Около 30-35% берет Партия регионов В.Ф.Януковича (пол-страны человека поддержало), БЮТ: 18-20% (могли бы и больше, но Юлия Владимировна при всей моей симпатии к ней всегда обещает в 10 раз больше, чем делает), Блок "Наша Украина" благодаря админресурсу может расчитывать максимум на 12% (люди, которые хоть немного интересуються политикой понимают, что партия, в рядах которой на первых ролях замешанные в коррупционных скандалах Порошенко, Жвания, Мартыненко, Третьяков, Червоненко, доставший всех со своей реформой Безсмертный, главные клоуны бывшего правительства Зварич, Полищук и Билозир), а также вошедшие в блок "НУ" Конгресс украинских националистов и рух националиста Тарасюка не имеют права находиться при власти в нашей интернациональной стране. КПУ и СПУ по 5-6%, Народный блок Литина может расчитывать максимум на 4%, т.к. все понимают, что это партия перекрасившихся кучмистов, которые идут в парламент только зарабатывать деньги, а на чьей стороне они будут после выборов предположить очень непросто, СДПУ(о) свох 3-4% возьмет (финансирование в штабах неплохое, Медведчук и лидеры партии за последний месяц посетили уже 8 южных и восточных областей Украины ), скорее всего с аналогичным результатом пройдет и Витренко, которая очень популярна в Крыму и на Донбассе. Партии "Союз" и Трудовой Украине Коновалюка что-бы пройти нужно с кем-то обьединятся, думаю Коновалюк (кстати один из самых умных политиков Украины у которого очень большое будущее на политичесской арене) это понимает и так оно и будет. Выводы: после годовщины майдана уже думаю всем понятно, что Ющенко и Тимошенко никогда не будут вместе, а для того, что-бы сформировать будущее правительство оранжевым и голубым обьединятся будет не обязательно - у тех и других шансы 50/50 иметь большинство в Верховной Раде.