На Закарпатті офіційно понад 2000 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

У пояснювальній записці відповідальний виконавець – служба у справах дітей ОДА, зазначає, що торік в області зменшилась кількість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Так, якщо на початок 2018 року таких дітей було 2216, то вже у січні цього року – 2125.
Програма направлена на розвиток сімейних форм виховання дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Завдяки реалізації заходів збільшився відсоток статусних дітей, які виховуються у сім’ях, та становить 86,1%. На виконання заходів Програми торік планувалося витратити 205,0 тис грн, фактично профінансовано 181,1 тис грн.
Нині в області функціонують 47 дитячих будинків сімейного типу та 52 прийомні сім’ї, у яких виховуються 382 дитини. Спеціалісти наголошують, що із 2012 по 2018 роки в області усиновлено 537 дітей. Найбільше – 95 діточок знайшли свої родини у 2012 році.
Саме починаючи із 2012 року майже вдвічі зменшилася кількість дітей, яким надано статус сироти або позбавленої батьківського піклування: 421 дитина у 2012 році, 279 – впродовж 2018 року. Відтак, зменшилася кількість дітей, які потребують усиновлення.
Пріоритетним завданням соціальних служб залишається мотивування до усиновлення двох-трьох дітей – родинних груп братів і сестер задля збереження зв’язків між родичами за походженням.
Наголошується, що за останні 5 років зменшилася кількість дітей, що виховуються в інтернатах області. Так, якщо у 2013 році в інтернатних закладах проживало та навчалось 433 дитини, то на початок 2019 року - 230.
Зокрема, нині у Перечинській загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради перебуває 51 дитина, у Домбоківській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті І-ІІ ступенів Закарпатської обласної ради виховуються 23 дітей, у Чинадіївському дитячому будинку - 65 дітей. У трьох дитячих будинках-інтернатах області виховуються 74 дитини, із них 48 дітей-сиріт, а в обласному Будинку дитини, де також перебувають діти з вадами фізичного та розумового розвитку віком від народження до 4 років – 43 дитини-сироти.
Задля захисту прав дитини служби у справах дітей області ведуть персоніфікований облік нерухомого майна дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Нині на квартирному обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов перебувають 138 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.
Служби у справах дітей також вживали заходи щодо недопущення безпритульності дітей. Торік разом із підрозділами Нацполіції та освітянами проведено профілактичні рейди "Вулиця", "Вокзал", "Підліток", у ході яких виявлено 237 дітей, схильних до правопорушень та інших негативних проявів. Спеціалісти під час рейдів з’ясовують причини такої поведінки дітей та застосовують заходи щодо їх усунення. У результаті рейдів минулого року до обласного притулку влаштовано 121 дитину, з яких 11 дітей повернуті в сім’ї батьків, а 68 - направлені до закладів охорони здоров’я.
Фінансування заходів програми дало змогу проводити інформаційну кампанію щодо сприяння влаштування дітей до сімейних форм виховання, вести електронний облік дітей і громадян, які бажають взяти їх на виховання, та обліку дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
Прес-служба Закарпатської облради
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Укрзалізниця запускає "Паспорт мандрівника" - отримати штамп можна буде і в Ужгороді
- Сьогодні - день апостолів Петра і Павла: усе про свято, традиції та заборони
- Відновити Землю після різних екологічних катастроф – мета гри, яку розробили студенти УжНУ
- Прийшли понад 200 людей: у Закарпатській обласній станції переливання триває місячник донорства крові
- Сьогодні - Різдво Іоана Предтечі, або Івана Купала
- Жива історія: на Закарпатті досі працює автентичний водяний млин
- Майже 200 тисяч експонатів у понад 40 експозиційних залах у фондах обласного краєзнавчого музею
- В Ужгороді водій автобуса веде блог про свою роботу
- "Танець життя та смерті": на річці Тиса можна було спостерігати унікальне природне явище
- «Не ризикуй життям — повідомляй в СБУ»: стендап-комік Василь Байдак звернувся до української молоді в рамках кампанії «Спали» ФСБшника»
- Єдиний в Україні: пілотний проєкт підтримки військових після фронту працює для 128-ї бригади
- В лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові 1-, 3+ та 4+ групи
- На Закарпатті відбувся колоритний фестиваль коломийок
- 83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС
- Завтра розпочинається Петрів піст: як тримати його правильно?
- Мить, яку варто побачити: в горах Закарпаття квітне червона рута
- «Гладіатори» в ужгородському замку запрошують постріляти з лука
- Діти Донеччини відправились на відпочинок та реабілітацію в Карпати
- Які країни повертаються до контролю і що важливо знати мандрівникам
- Ужгородські школярі – серед найкращих на Всеукраїнському заході «Швидше, вище, сильніше – разом!»
До цієї новини немає коментарів