Мельниченку не дали депутатський мандат
Тільки що Центральна виборча комісія прийняла постанову про те, щоб не надавати майору Миколі Мельниченку депутатську недоторканність. Про це повідомляє кореспондент ForUm’у з ЦВК.
За це рішення проголосували 13 членів ЦВК, 1 проти і 1 утримався.
Варто зазначити, що перед голосуванням Мельниченко виступив перед присутніми і відзначив: "Я знаю, яке буде рішення... на жаль, на інше рішення розраховувати не можу".
Як раніше повідомляв ForUm, виступаючи на засіданні комісії, член ЦВК Микола Мельник відзначив, що для того, щоб стати народним депутатом потрібно пройти процес виборів і бути підтриманим народом. По кандидатурі ж Мельниченка, відзначив Мельник, голосування не відбувалося, його народ депутатом не обирав і повноваженнями депутата не наділяв.
Крім того, виступаючи доповідачем з цього питання, заступник голови ЦВК Марина Ставнійчук запропонувала ЦВК прийняти постанову такого змісту: "скасувати пункт другий постанови ЦВК від 26 січня 2002 року №94 про відмову в реєстрації кандидатом в народні депутати України в багатомандатному виборчому окрузі, включити в списки кандидатів від СПУ з виборів в народні депутати України".
Другим пунктом цієї постанови передбачається її копію відправити самому майору Мельниченку в СПУ і в Департамент державної виконавчої служби України.
Також у своєму виступі Ставнійчук відзначила, що на виборах-2002 народ голосував за конкретних кандидатів у складі тієї або іншої партії, а не на користь партії в цілому.
Раніше Микола Мельниченко заявляв, що не збирається балотуватися до парламенту на виборах 2006 року.
На парламентських виборах 2002 року Мельниченко був включений у виборчий список СПУ під номером 15.
26 січня 2002 року ЦВК постановила відмовити в реєстрації кандидатів в народні депутати в багатомандатному виборчому окрузі, включених у виборчий список від Соціалістичної партії України, зокрема Мельниченкові.
Це рішення СПУ оскаржила у Верховному суді, який своїм рішенням від 8 лютого 2002 року залишив скаргу без задоволення, а названу постанову ЦВК чинною.
Постанова ЦВК і рішення ВС Мельниченко 23 квітня 2002 року оскаржив в Європейському суді з прав людини, який 19 жовтня 2004 року підтвердив дискримінаційний характер дій українських органів влади, внаслідок яких він був позбавлений права на реєстрацію.
14 липня 2005 року Верховний Суд на виконання висновку Європейського суду затвердив рішення на користь Мельниченка, проте ЦВК постановою від 28 жовтня 2005 року знову відмовила в задоволенні заяви Мельниченка про реєстрацію кандидатом в народні депутати на парламентських виборах 31 березня 2002 року.
Судова палата з адміністративних справ Верховного Суду України своїм рішенням від 15 листопада 2005 року визнала незаконним пункт 2 рішення ЦВК від 26 січня 2002 року щодо відмови в реєстрації кандидатом в народні депутати Мельниченка.
До цієї новини немає коментарів