Іван Туряниця: В останній час за якісними спеціалістами інженерно-технічного факультету УжНУ йде справжнє «полювання»

Як особисто Ви обирали у свій час спеціальність?
Я закінчив фізичний факультет УжДУ. До роботи на інженерно-технічному факультеті очолював галузеву науково-дослідну лабораторію електронної промисловості СРСР, яка займалася розробкою елементів оптичної та електронної пам`яті на базі халькогенних стекол. Наукові розробки, які проводились в цій лабораторії, мали дослідно-конструкторський характер, з метою їх подальшого впровадження у виробництво. Після розпаду СРСР припинилось фінансування наукових тематик галузевої лабораторії.
Із задоволенням почав працювати на посаді доцента, оскільки тематика наукових досліджень, навчальні плани, конструкторські розробки були мені близькими. Досвід роботи в галузевій науково-дослідній лабораторії, а також робота асистентом на кафедрі фізики напівпровідників фізичного факультету, дозволили швидко адаптуватись і активно включитись в наукову та навчальну роботу на інженерно-технічному факультеті. У 1992 році я очолив кафедру приладобудування, а згодом був обраний на посаду декана інженерно-технічного факультету. Якби довелося ще раз вибирати місце роботи, то я впевнено можу сказати, що знову обрав би ІТФ.
На які спеціальності вестиме набір інженерно-технічний факультет цьогоріч?
Цьогоріч чекаємо абітурієнтів на спеціальності: «автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», «будівництво та цивільна інженерія» «електроніка», «комп’ютерна інженерія», «прикладна механіка».
Які нововведення будуть актуальними на вашому факультеті у 2019 році?
Особливих нововведень, які стосуються тільки нашого факультету, не очікується. А щодо загальних нововведень, то можна виокремити: проведення вступної кампанії в компактніші терміни; спрощення механізму СК; збільшення для пріоритетних спеціальностей 1,05; пільги для учасників бойових дій не лише АТО/ООС; збереження кількості подачі 7 заяв на 4 спеціальності за державним замовленням на основі ПЗСО та інші.
Які перспективи працевлаштування чекають на випускників інженерно-технічного факультету?
З часу заснування факультет взяв за мету практичну підготовку висококласних фахівців, інженерів у різних галузях промисловості та будівництва. При виконанні курсових робіт і проектів, магістерських робіт, проходження виробничих практик кафедрами використовується матеріально-технічна база підприємств області, на яких є унікальне сучасне європейське обладнання. Щорічно для студентів та викладачів ІТФ промислові підприємства проводять презентації, навчальні екскурсії, інформують студентів про своє виробництво, умови праці. Під час виробничих практик роботодавці мають можливість оцінити фаховий рівень студентів, ставлення до роботи, яке сприяє їхньому працевлаштуванню.
Високий рівень випускників ІТФ з електроніки, механіки, будівельних конструкцій, комп’ютерних технологій, систем автоматизованого проектування сприяє їх успішному працевлаштуванню в будівельних організаціях, на підприємствах, які займаються розробкою програмного забезпечення, відділах радіоелектроніки, захисту інформації, управління виробництвом, логістики, на найсучасніших підприємствах області: «Джейбіл Сьоркіт Юкрейн Лімітед», ПрАТ «Єврокар», УАП ТОВ «Фішер-Мукачево», «Ядзакі Україна», ТОВ «Флекстронікс» та інші. Випускники факультету затребувані на ринку праці, і в останній час за якісними спеціалістами йде справжнє «полювання». Не дарма ж американський письменник Леонард Левінсон свого часу сказав: «Інженер – це людина, здатна взяти теорію й прикріпити до неї колеса».
Ганна Фельцан,
Інформаційно-видавничий центр УжНУ
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- «Файна вишиванка»: в Ужгороді оригінально вітали з Днем вишиванки
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у квітні 1925-го?
- 178 немовлят народилося у квітні у Клінічному перинатальному центрі в Ужгороді
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- В Ужгородському замку відбудеться бал, збиратимуть гроші для важкохворого Олежика Ригана
- На виставці іконопису говорили про створення музею ікон Закарпаття
- Закарпатські патрульні нагадують пішоходам про їхні права та обов'язки
- Яких груп крові бракує в лікарнях Закарпаття цього тижня
- ТОП-10 закарпатських квітучих маршрутів, які викликають захоплення у туристів
- Сакурове диво Ужгорода: як прищеплюють дерева і чому іноді на одному — два цвіти
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
- Богдан Андріїв: "Нехай у кожному серці Великдень запалить промінь любові, надії та єдності"
- Розклад Великодніх богослужінь та освячення пасок у храмах Ужгорода
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- «Світ писанки» в Ужгороді: передчуття Великодня та підтримка захисників
- В Ужгороді пройде майстер-клас на розкриття креативного мислення
- В Ужгороді фіксують зростання випадків захворювання на кір – медики закликають вакцинуватися
- «Біологія — це моє!» — конкурс фото та відео до Дня довкілля для школярів від біологічного факультету УжНУ
До цієї новини немає коментарів