Кінах: В України неприпустимий рівень енергозалежності
Програма енергетичної стратегії України до 2030 року повинна бути затверджена в лютому 2006 року. Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони Анатолій Кінах за підсумками засідання РНБО.
Кінах відзначив, що в даний час дані відповідні доручення доопрацювати енергетичну стратегію для того, щоб цей документ виконувався всіма "незалежно від політичного кольору, складу парламенту або назви уряду".
Кінах підкреслив, що це питання розглядалося на засіданні РНБОУ. Він додав, що це викликано тим, що питання енергетичної безпеки України останнім часом стало дуже важливим для нашої держави. За його словами, Україна є фактично єдиною з європейських країн, яка на сьогоднішній день не має затвердженої енергетичної стратегії, передає "ЛІГА".
Кінах повідомив, що зараз Україна має неприпустимий рівень енергетичної і політичної залежності. Так 80% нафти і 75% природного газу поставляються до України фактично з одного регіону. За світовими стандартами, сказав він, цей показник не повинен перевищувати 30%.
Крім того, Україна має один з найбільших показників енергоємності ВВП: на 1 гривню ВВП Україна витратить 1,65 кг умовного палива, що в 3-5 разів вище, ніж в державах Центральної і Західної Європи.
Також Кінах додав, що в даний час Україна має запаси вугілля 117 мільярдів тонн. Крім того, в Україні є унікальні родовища урану. Також у нашій країні є дуже великі можливості збільшити видобуток власної нафти і природного газу. Кінах відзначив, що при цьому наша газотранспортна система завантажена за умов поточного року на 70%, а нафтотранспортна - тільки на 50%. За словами Секретаря РНБО, у нас є великі можливості в поставках електроенергії, але на даний момент українські електричні мережі завантажені тільки на 16%.
Як підкреслив Кінах, необхідно чітко розробити стратегію і з атомної енергетики. На сьогоднішній день 52% електроенергії в Україні виробляється на атомних станціях. В той же час, до 2010 року нам необхідно вирішити питання зупинки або продовження термінів експлуатації атомних блоків у зв’язку з їх фізичним і моральним зносом.
"ForUm"
До цієї новини немає коментарів