Ющенко наклав вето на закон про телекомунікації

Президент України Віктор Ющенко повернув у Верховну Раду з пропозиціями Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сфери телекомунікацій і користування радіочастотним ресурсом України" для повторного розгляду.

 

Як повідомляє прес-служба глави держави, в листі з пропозиціями Президента до парламенту, зокрема, відзначено, що запропоновані в Законі нові редакції визначення термінів "провайдер телекомунікацій" і "технічні засоби телекомунікацій" не відповідають ст.42 Конституції України і ст.1 діючого Закону "Про телекомунікації".

Представляти пропозиції Президента на пленарному засіданні Верховної Ради буде голова Національної комісії із питань регуляції зв’язку України Олег Гайдук.

Довідка УНІАН: 30 листопада Верховна Рада прийняла Закон України „Про внесення змін і доповнень до деяких законів України” (щодо сфери телекомунікацій і користування радіочастотним ресурсом України). "За" проголосували 253 з 400 народних депутатів, зареєстрованих у залі, передає "УНІАН".

Законом внесені зміни до Закону „Про телекомунікації”, якими уповноважений центральний орган виконавчої влади у галузі зв’язку здійснюватиме координацію робіт з підтвердження відповідності технічних засобів телекомунікацій.

Також їм встановлений ліцензійний режим здійснення підприємницької діяльності, пов’язаної з наданням послуг з розповсюдження теле-радіопрограм з застосуванням власних або орендованих технічних засобів телекомунікацій, а також з надання в користування каналів електрозв’язку.

Цим законом передбачено спрощення процедури переоформлення ліцензії для проведення діяльності у сфері телекомунікацій у випадках закінчення терміну її дії.

Крім того, передбачено внести зміни до Закону „Про радіочастотний ресурс України”, якими встановлені принципи, коли залишаються без розгляду заяви про видачу ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України.

8 грудня Інтернет асоціація України звернулася до Президента з проханням застосувати право вето до цього Закону, оскільки він містить низку недоліків і вимагає доробки.

Зокрема, наголошувалося у зверненні, цим законом передбачається розбиття однієї загальної ліцензії на декілька, які визначають окремі сфери регулювання одного і того ж предмету ліцензійного регулювання. Це набагато ускладнює і здорожує процедуру отримання ліцензії для суб’єкта господарювання, дає більше можливостей для зловживань з боку органів, які проводять таке ліцензування, відзначає Інтернет асоціація.

Крім того, відповідно до змін, відповідальність за відповідність кінцевого обладнання (телефонних апаратів і іншого власного обладнання споживачів телекомунікаційних послуг) стандартам і технічним регламентам фактично перекладається з самих споживачів на операторів і провайдерів телекомунікацій (стаття 1, уточнення терміну „технічні засоби телекомунікацій”). Автори звернення відзначають, що на сьогоднішній день Закон України “Про телекомунікації” вже виключає можливість використання телефонних апаратів і іншого кінцевого обладнання, не перевіреного на предмет його можливості взаємодії з телекомунікаційними мережами України (стаття 33 п.1). Оператори і провайдери не можуть контролювати, які телефонні апарати й інше устаткування встановлені у споживачів. Покладення на них законом цих завдань, не властивих їм і нездійсненних, матиме негативні наслідки і, як результат, скорочення обсягів надання телекомунікаційних послуг, наголошується у зверненні.

"ForUm"

 

23 грудня 2005р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів