Шпаргалка для водіїв: як розмір дисків та шин впливає на роботу автомобіля?

Шпаргалка для водіїв: як розмір дисків та шин впливає на роботу автомобіля?
Це цікаво знати!

 

Мінуси низькопрофільної гуми

Чим нижчий профіль шини, тим більший діаметр диска, тим гірше гума оминає огріхи дорожнього покриття і краще транслює в салон рельєф полотна. Пасажири, які їдуть в такій машині по вибоїстій, розбитій дорозі, приречені на поштовхи та трясіння.

Мало того, страждати від цього будуть не тільки люди в салоні, але і підвіска автомобіля, елементи якої будуть приймати удар на себе. Разом зі зносом ходової частини скорочується експлуатаційний період такої гуми. Через збільшені плями контакту шини з дорогою, вона, як правило, більш схильна до шуму, а також може посилити ефект аквапланування на мокрій дорозі. Такі покришки примхливі навіть до найменшого відхилення внутрішнього тиску від норми. Зрештою, вони дорожчі від звичайних шин, як і вищий тариф на їх монтаж при заміні.

Плюси низькопрофільної гуми

Великі колеса із широкою низькопрофільною гумою покращують керованість і курсостійкість автомобіля, а також підвищують його динамічні та швидкісні характеристики. У них кращі гальмівні властивості, і вони зазвичай гасять крени кузова в поворотах. Плюсом є той факт, що автомобіль при таких «ковзанках» виглядає більш ефектно.

 

Колеса малого діаметра

Як правило, диски невеликого діаметра оснащуються високопрофільною гумою з висотою профілю понад 60%. Такі покришки забезпечують кращу плавність ходу і підвищують комфорт пасажирів при русі на розбитій дорозі, демпфіруя огріхи покриття. Як наслідок: підвіска відчуває менше навантажень. До того ж, автомобілі з такою гумою, як правило, володіють підвищеною прохідністю, акустичним комфортом і тривалим ресурсом.

Водночас у порівнянні з низькопрофільними покришками у них гірше зчеплення з дорогою, вони можуть провокувати крени в поворотах і великий гальмівний шлях.

Який розмір коліс вибрати

Багато наших водіїв прагнуть ззовні перетворити своїх «ластівок» у справжніх «орлів» та надати машині класний спортивний вигляд шляхом установки коліс великих розмірів. Але при цьому слід враховувати, що будь-який виробник налаштовує шасі кожної конкретної моделі під певну розмірність дисків і шин. Тому зміна зовнішнього діаметра колеса неминуче позначиться на їздових характеристиках автомобіля, і далеко не в кращу сторону.

До того ж: чим вище колесо, тим нижче будуть показання одометра і спідометра щодо істинних значень. А ще небезпечніше, коли майстри-аматори змінюють виліт колісного диска, розширюючи колію щодо заводського значення. Це неминуче призводить до негативних наслідків, як для керованості, так і для ресурсу підвіски та особливо маточинних підшипників. Так що в будь-якому випадку розмір коліс на конкретних машинах має бути в межах допустимих значень, встановлених виробником.

Джерело: Ukr.Media

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

15 листопада 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів