Андрій Любка долучився до акції "Письменник за прилавком"

Андрій Любка долучився до акції "Письменник за прилавком"
Сьогодні, 10 грудня, у рамках щорічної передсвяткової акції «Письменник за прилавком» із відвідувачами ужгородської книгарні «Кобзар» спілкувався Андрій Любка. Письменник представив читачам свою нову книгу – «У пошуках варварів. Подорож до країв, де починаються і не закінчуються Балкани».

 

Андрій Любка бере участь в акції «Письменник за прилавком» уже четвертий рік поспіль і каже, що такі заходи підтримують увагу сучасної літератури, адже часто в книгарню під час акції приходять не тільки спеціально на зустріч з авторами, а випадково – у своїх справах. Зустрічаючи письменника за прилавком, відвідувач книгарні звертає увагу на зовсім інші книжки: «Це така випадковість, яка може змінити читацькі смаки», – каже Андрій Любка.  

«Не лише в Ужгороді, але й на Закарпатті загалом, є велика проблема з читанням. Насправді дуже мало людей читають книжки, дуже мало книгарень в області, особливо в райцентрах, – неможливо купити сучасну книжку. Мені здається, що будь-які акції, які підтримують увагу до читання, до сучасної літератури, зокрема, – це добре і це треба робити, щоб закарпатців змусити «покинути глибокий сон», як писав колись Духнович, треба їх будити», – зазначає письменник.

Про свою найновішу книгу Андрій Любка розповідає:  «У пошуках варварів. Подорож до країв, де починаються і не закінчуються Балкани» – це щось середнє між художнім репортажем і есеєм. Це – історія моїх семирічних подорожей балканськими країнами. Розповідь про їхню історію, культуру, менталітет, сучасне життя. Тут на форзаці – скан мого закордонного паспорту з печатками, щоб довести, що я справді був у цих країнах. Це – нон-фікшн, майже документальна книжка, у ній немає вигадок».

Зараз Андрій Любка перекладає роман хорватської письменниці Дубравки Угрешич «Музей безумовної капітуляції». Каже, що коли завершить переклад, наступного року візьметься писати свій новий роман.   

Нагадаємо, акція «Письменник за прилавком» триватиме в Ужгороді до 18 грудня: щодня (крім вихідних)  з 14.00 до 15.00 у книгарні «Кобзар». Підсумком акції стане нагородження переможців конкурсу «Книга на Миколая».

Джерело: Zaholovok.com.ua

 

10 грудня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів