Погано спите? Читайте, до чого це може призвести

Ось які можуть бути наслідки від недосипання:
Ослаблений імунітет
Під час сну в організмі виробляються захисні речовини, які борються з хвороботворними мікробами — цитокіни. Тому при постійному недосипанні імунна система ослаблена, а організму буде важко боротися з хворобами. Недарма ж навіть при елементарній застуді рекомендують тільки тим і займатися, що приймати ліки, велику кількість рідини та спати.
Набір ваги
За результатами багатьох досліджень ті люди, які сплять менше 7-8 годин, схильні до переїдання і набору ваги (навіть є ризик ожиріння). Це пов'язано з тим, що через нестачу сну знижується рівень речовини лептину (завдяки йому людина відчуває ситість), а рівень гормону греліну, який провокує голод, навпаки, підвищується. Саме тому виходить, що ви можете хотіти їсти вночі (або пізно ввечері), вживати більше ніж завжди їжі, не мати достатньо сил на заняття спортом і позбавлення від набраних калорій.
А також через поганий сон організм після прийняття їжі виробляє більшу кількість інсуліну — накопичується жир, підвищується цукор і з'являється ризик розвитку діабету 2 типу. Попередьте заздалегідь ці наслідки недосипання.
Порушення емоційно стану
Беручи до уваги, що навіть після однієї безсонної ночі людина відчуває себе млявою, дратівливою, примхливою, втомленою і не здатною на продуктивну роботу, то після кількох таких ночей нервова система розхитується ще сильніше. Людина може бути постійно в поганому настрої. А також з'являється можливість розвитку депресії або тривожного розладу.
Гормональні порушення
Оскільки всі хімічні процеси в організмі людини відбудовуються переважно вночі, через малу кількість сну може порушуватися і гормональний баланс як у жінок, так і у чоловіків. Наприклад, для вироблення тестостерону необхідно мінімум 3 години безперебійного сну. До того ж у людей (особливо чоловіків), які страждають апное (проблеми з диханням уві сні) визначається низький рівень цього гормону, який може вплинути на лібідо.
А також переривчастий сон впливає на гормони росту (особливо актуально для дітей і підлітків). Ці гормони відповідають за збільшення м'язової маси, відновлення клітин і тканин.
Серцево-судинні проблеми
Недосипання, яке триває тривалий період, призводить до порушення серцевого ритму (його збільшення), підвищення тиску і рівня певних хімічних речовин, що відповідають за запалення, які спричиняють додаткове навантаження на серце. Збільшується ймовірність інфаркту та інсульту, особливо в середньому і старшому віці.
Знижується продуктивність
Сон відіграє основну роль у процесі мислення та навчанні. А ось його нестача шкодить когнітивним процесам з багатьох сторін. До того ж з причини поганого сну (або безсоння) послаблюється увага, пам'ять, концентрація, порушується здатність обробляти інформацію (міркувати/аналізувати) і приймати рішення. Така ситуація заважає ефективному навчанню і продуктивній роботі.
Погіршується стан шкіри
Поганий сон також може бути причиною блідої та млявої шкіри та темних кіл під очима. Це пов'язано з виробленням гормону кортизолу, який відповідає за колаген (робить шкіру гладкою та еластичною). Більше того, через недосипання гормон виробляється в більшій кількості і починає розщеплювати колаген, що призводить до в'ялості шкіри і сірого кольору обличчя.
Джерело: Ukr.Media
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Які безоплатні обстеження можна пройти у сімейного лікаря?
- Пісне меню. Чим замінити м’ясо?
- Завтра починається Великий піст: що можна і не можна робити?
- Декларація із сімейним лікарем: кому із закарпатців потрібно оновити дані, аби не втратити доступ до медичних послуг
- Основні вимоги до успішного вирощування соняшника
- Як родинам зниклих безвісти за особливих обставин вберегтися від шахраїв?
- Букети квітів до Дня Всіх Закоханих
- Неочевидні поради для велосипедистів: їздимо безпечно
- «Зимова єПІДТРИМКА»: як не стати жертвою шахраїв
- Патрульна поліція Закарпаття нагадує про важливість використання світлоповертаючих елементів
- Як уберегти техніку під час відключень світла?
- Як не постраждати від дій шахраїв: кіберполіцейські Закарпаття діляться простими порадами
- Для безпечних подорожей у зимовий період - поради закарпатських патрульних водіям
- Закарпатські патрульні радять батькам, як уберегти дітей від небезпек в Інтернеті
- Знижки чи пастка? Як уникнути шахраїв під час Чорної п'ятниці - поради правоохоронців
- Сніг на дорогах – поради безпеки для водіїв від правоохоронців
- Де найчастіше треба пилососити: п'ять місць, про які забуваємо
- Ефективне вирощування соняшника: основні вимоги
- Поради закарпатських патрульних водіям під час проїзду перехресть
- Патрульні Закарпаття звертають увагу водіїв на безпеку на дорозі в морозну погоду
До цієї новини немає коментарів