Закарпатська ДПС про ліцензування роздрібної торгівлі алкоголем та тютюном

Закарпатська ДПС про ліцензування роздрібної торгівлі алкоголем та тютюном
Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) та/або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

 

Ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами видаються уповноваженими КМУ органами виконавчої влади в містах, районах, районах у містах Києві та Севастополі за місцем торгівлі суб’єкта господарювання терміном на один рік і підлягають обов’язковій реєстрації в органі доходів і зборів, а у сільській місцевості - і в органах місцевого самоврядування за місцем торгівлі суб’єкта господарювання.

Ліцензія видається за заявою суб’єкта господарювання, в якій зазначається вид господарської діяльності, на провадження якого суб’єкт господарювання має намір одержати ліцензію (зокрема, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами).

У заяві додатково зазначаються адреса місця торгівлі, перелік реєстраторів розрахункових операцій (книг обліку розрахункових операцій), які знаходяться у місці торгівлі, а також інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери посвідчень РРО (КОРО), які знаходяться у місці торгівлі, та дата початку їх обліку в органах державної фіскальної служби.

У додатку до ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями суб’єктом господарювання зазначається адреса місця торгівлі і вказуються перелік електронних контрольно-касових апаратів та інформація про них: модель, модифікація, заводський номер, виробник, дата виготовлення; реєстраційні номери книг обліку розрахункових операцій, які знаходяться у місці торгівлі.

Документи подаються в одному примірнику в копіях, засвідчених нотаріально або органом, який видав оригінал документа, або посадовою особою органу ліцензування.

Контроль за сплатою річної плати за ліцензії здійснюється органом виконавчої влади, уповноваженим КМУ видавати ліцензії на виробництво або імпорт, експорт спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів, оптову торгівлю спиртом, оптову та роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. Для здійснення контролю суб'єкт господарювання подає зазначеному органу копію платіжного доручення з відміткою банку про сплату.

Зазначена норма передбачена ст. 15, ст. 16 Закону України від 19.12.1995 № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

Як зазначено вище, ліцензія видається на місце торгівлі. А плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (крім сидру та перрі без додавання спирту) вноситься за кожний зазначений у ліцензії РРО і за один рік становить: у межах міст – 8 000 грн; за межами міст обласного підпорядкування та м. Києва, якщо відстань від міста до місця торгівлі становить 50 км, а місце торгівлі – це торговельний зал площею більше 50 м2, – 8 000 грн; на території сіл і селищ, які не знаходяться в межах міста, – 500 грн. Звертаємо увагу: якщо в одному місці торгівлі на території міста в СГ знаходяться, наприклад, 2 РРО, то за ліцензію слід сплатити не 8 000, а 16 000 грн на рік.

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю сидром і перрі становить 750 грн за кожне місце торгівлі незалежно від територіального знаходження місця торгівлі. Зазначимо, що СГ, які отримали ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, мають право продавати сидр і перрі (без додавання спирту) без отримання окремої ліцензії на їхній продаж.

За роздрібну торгівлю тютюновими виробами СГ необхідно заплатити: у межах міст – 2 000 грн за кожне місце торгівлі; для місць торгівлі, розташованих на території сіл і селищ, – 250 грн за кожне місце торгівлі. Плата за ліцензію вноситься поквартально рівними частинами. Перший платіж треба внести до отримання ліцензії (квитанція додається до заяви на отримання ліцензії). Якщо СГ прострочить строк сплати чергового платежу, дія ліцензії призупиняється на строк до сплати заборгованості (ст. 15 Закону № 481).

Відділ комунікацій

ГУ ДПС у Закарпатській області

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

24 грудня 2019р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів