Газовики попередили трагедію у багатоповерхівці на вулиці Собранецькій в Ужгороді

Газовики попередили трагедію у багатоповерхівці на вулиці Собранецькій в Ужгороді
Вулиця Собранецька – найдовша в Ужгороді. Вона – одна з найстаріших. У одному з будинків на ній колись жив найвідоміший лікар Закарпаття Андрій Новак, який заснував в Ужгороді лікарню. Тут знаходився так званий королівський винний підвал, який у 1860-ті роки переобладнали під ресторан "Скала" із 5-ма залами.

 

На Собранецькій збудували аеропорт. А кілька днів тому працівники АТ «Закарпатгаз» були змушені вжити кардинальних заходів, аби на цій вулиці в сторінки історії не закарбувався випадок з трагічними наслідками.

В квартирі однієї з багатоповерхівок був виявлений самовільно встановлений димохідний котел. Однак, сам будинок не облаштований димохідними каналами. Тому господарі не придумали нічого іншого, як вивести трубу у… вентиляційний канал.

Такі дії є надзвичайно небезпечними. Вентиляційні канали за своєю структурою не є герметичними. Через шпаринки чадний газ, який виділяється, може потрапити у будь-яку квартиру по стояку. У підсумку існує високий ризик отруєння великої кількості людей.

«Людина не ідентифікує появу чадного газу у повітрі, однак починає відчувати нездужання, запаморочення, сонливість. Концентрація цього газу у кількості 0,5% призводить до летальних випадків впродовж 20 хвилин, а у кількості 1% — всього за 1 хвилину. Отруєння наступає внаслідок критичної нестачі кисню в організмі», – зазначив головний інженер АТ «Закарпатгаз» Віктор Водзінський.

Згодом власники помешкання змінилися, але ситуацію так і не було виправлено. Працівники АТ «Закарпатгаз» цього тижня відключили котел від газопостачання і розповіли новим господарям, які дії треба вжити, аби не допустити трагедії у майбутньому. Наразі вони оформлюють відповідні документи і, за допомогою фахівців, усуватимуть проблему.

Нагадаємо, лише у період опалювального сезону 2018-2019 років від отруєння чадним газом загинуло 5 закарпатців. Усього ж в 13 випадках постраждали 28 людей. Як показала експертиза, причинами такого стану справ стали несправні димові та вентиляційні канали, а також неправильна експлуатація газових приладів.

Вся відповідальність за справність димових та вентиляційних каналів лежить виключно на власниках. Це прописано у Правилах безпеки системи газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України №285 від 15.05.2015 року.

Враховуючи вищенаведену інформацію, АТ «Закарпатгаз» звертається до всіх громадян бути свідомими і не порушувати правила встановлення або експлуатації газових приладів та обладнання.

Пресслужба АТ «Закарпатгаз»

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

17 січня 2020р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів