Кримінальний бізнес на ухилянтах: 7 років позбавлення волі, нові затримання і скерування до суду

Правоохоронці продовжують викривати організаторів та переправників незаконного переправлення чоловіків за кордон: одному із засуджених призначено 7 років тюрми. Паралельно тривають нові підозри та затримання.
7 років тюрми за “преміум-втечу”: реальний вирок на Закарпатті
Прокурором Мукачівської окружної прокуратури доведено вину 52-річного мукачівця, який разом із спільниками організовував “VIP-сервіс” нелегальних втеч до Угорщини. Засуджений особисто перевозив на елітному позашляховику «BMW» чотирьох чоловіків до різних локацій у Мукачеві, де заселяв їх з одного готелю в інший. Вартість коливалась від 6 до 12,8 тисяч доларів США з людини. Правоохоронці затримали військовозобов’язаних ще до початку перетину кордону.
Мукачівський міськрайонний суд призначив чоловіку 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна й забороною займатися діяльністю, пов’язаною з логістикою та перевезеннями у прикордонних районах на 2 роки. Речовий доказ BMW X7 конфісковано.Окрім цього, упродовж тижня повідомлено про підозри ще 7 учасникам різних схем, сума очікуваного заробітку – 70 тисяч доларів США. Блоковано спроби перетину кордону 13 військовозобов’язаними.
Серед виявлених схем:
• Рахівщина: група з 5 осіб вела чоловіків через Тису заховаши їх під будматеріали. Сума «поїздки» - 10 тисяч доларів США з людини. • Ужгородщина: 40-річний мешканець Чопа продавав “трансфер до ЄС” за 17 тисяч євро. • Берегівщина: 24-річний чоловік віз групу на Tesla, планував перетин по трубі газопроводу. Затримали їх за 50 м до кордону. • Мукачівщина: учасник організованої групи готував групи клієнтів за 9 –17,5 тисяч доларів США.Також за тиждень прокурорами скеровано до суду справи щодо 2 організаторів та 1 переправника, за спробу незаконно переправити 5 чоловіків.
• Хустщина: судитимуть 18-річного мешканця Рокосова, який разом зі спільниками возив чоловіків до кордону з Угорщиною.
• Ужгородщина: двоє жителів Мукачівського району організували переправлення чоловіків із інших областей. «Клієнти» заплатили по 14 і 12 тисяч доларів США у криптовалюті.Досудове розслідування у вказаних провадженнях здійснювали слідчі райуправлінь поліції за процесуального керівництва окружних та обласної прокуратури. Оперативний супровід – Управління міграційної поліції ГУНП в Закарпатській області та УВВБ Держприкордонслужби України, оперативники СБУ в Закарпатській області, Мукачівський та Чопський прикордонних загонів ЗРУ Держприкордонслужби.
Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури









До теми
- «Честь і доблесть Закарпаття»: на сесії облради відзначили захисників України
- Без ліцензій та документів: на Закарпатті виявили сотні порушень у пасажирських автобусах
- Не чекайте дня народження — пройдіть Скринінг здоров’я 40+ вже зараз!
- Понад 1000 клієнтів звернулися за консультаціями до офісів «Зроблено в Україні» на Закарпатті з початку року
- Закарпаття доєдналося до проєкту «Карпатська зміна» для оздоровлення дітей із прифронтових областей
- Самокати без правил: чому в Україні зростає кількість смертельних ДТП
- Майже 8,5 мільярда гривень пройшли «фільтр» контролю закарпатських аудиторів за перші 4 місяці цього року
- «Лідери змін Закарпаття» – нова обласна премія для молоді
- Послугами Закарпатської обласної служби зайнятості з початку року скористалися 8,6 тисячі шукачів роботи
- Закарпатські лікарні модернізують і готують до можливих блекаутів
- Понад 6,2 млрд грн ПДФО перерахували роботодавці Закарпаття
- Новий пункт пропуску на Закарпатті: «Біла Церква – Сігету Мармацієй» готують до відкриття: названо дату
- Ліквідацію наслідків ворожої атаки на Закарпаття обговорили під час позапланового засідання регіональної комісії з питань ТЕБ та НС
- Закарпаття відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол КНР в Україні Ма Шенкунь
- Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв прокоментував наслідки сьогоднішньої ворожої атаки на місто
- Євроколія для бізнесу: в Ужгороді планують з’єднати промислову зону з ринками ЄС
- Видатки громад Закарпаття на освіту та соцзахист зросли на третину
- У громадах Закарпаття розширюють мережу консультантів програми «Ти як?»
- Заклади вищої освіти Закарпаття готуються до вступної кампанії 2026 року та запрошують абітурієнтів будувати своє майбутнє в Україні
- На Закарпатті – новий очільник Регіонального відділення Фонду держмайна України

До цієї новини немає коментарів