Бути здоровим: що слід знати закарпатцям про вакцини та графік щеплень

Бути здоровим: що слід знати закарпатцям про вакцини та графік щеплень
Ефективним засобом проти захворювань є вакцинація. Ось важливі факти, які допоможуть бути обізнаним щодо застосування вакцин і їх зберігання.

 

Щеплення бажано зробити максимально швидко після того, як придбали вакцину. Найкращий варіант — попередньо проконсультуватися зі своїм терапевтом, педіатром чи сімейним лікарем. Так ви зможете отримати відповіді на свої запитання, рекомендації щодо транспортування вакцини і домовитися про час вакцинації.

У разі купівлі вакцини в аптеці важливо правильно транспортувати її до кабінету щеплень. Для цього потрібна сумка-холодильник із холодовим елементом. Її можна взяти під заставу в аптеці чи придбати у крамниці. Розмір сумки та холодового елемента може бути довільним.

Перед використанням холодового елемента обов’язково перевірте, яку температуру він забезпечує. Оптимальна температура для збереження властивостей вакцини становить +2...+8 °С. Вакцину не можна ні заморожувати, ні нагрівати навіть до кімнатної температури.

Не кладіть пакування із вакциною безпосередньо на холодовий елемент, а зробіть прошарок зі шматка тканини або картону.

Щоб запобігти втраті температури, сумку-холодильник треба щільно закрити і в такому вигляді передати лікарю або медичній сестрі перед щепленням. Шприц із вакциною також не можна виймати із картонного паковання, щоб захистити її від світла.

Обов’язково збережіть чек з аптеки, на якому зазначено дату і час продажу, та візьміть його до кабінету щеплень.

Вакцину потрібно доставити до маніпуляційного кабінету протягом двох годин після купівлі. Якщо ви не встигли з якихось причин або запланували щеплення на інший день, можете зберігати вакцину у звичайному побутовому холодильнику, але подалі від морозильної камери, оптимально — на середній полиці або на дверцятах. У разі повторного транспортування вживайте тих самих заходів для збереження холодового ланцюга, що й під час придбання.

Деякі аптеки пропонують послугу із доставки вакцин у потрібне місце. Тоді вже вони відповідають за збереження холодового ланцюга під час транспортування.

Детальніше на сайті #ЦГЗ:http://bit.ly/2GryZBb

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

27 січня 2020р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів