Питання води: Водоканал Ужгорода продовжує відстоювати в судах охоронні зони Минайського водозабору

З історії питання
Нагадаємо: як розповів нашому виданню директор КП «Водоканал м. Ужгорода» Станіслав Карташов, із 2001 року комунальне підприємство займалося оформленням проектної документації щодо зон І, ІІ, ІІІ поясу санітарної охорони Минайського водозабору. З різних причин питання впродовж тривалого часу не вдавалося вирішити, і тільки торік справа зрушила з «мертвої точки».
В інтерв’ю нашому виданню на початку квітня 2019-го С. Карташов розповідав: «Ми отримали погодження від усіх інстанцій – Держгеології, Держводресурсів, Держпродспоживслужби, відтак подали до обласної ради для розгляду на сесії проєкт «Зона санітарної охорони водозабору Минай» Комунального підприємства «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Ужгорода» з метою забезпечення охорони водозабору прісних підземних вод «Минай», з якого здійснюється централізоване водопостачання населення міста Ужгорода та прилеглих сільських населених пунктів. 4 квітня 2019 року під час засідання сесії депутати затвердили І і ІІ пояс охоронної зони водозабору, тобто, цим рішенням вдалося зберегти Минайський водозабір як джерело питного водопостачання загальнодержавного значення».
С. Карташов уточнив, що рішення було вкрай важливим, адже Минайський водозабір – це підземне джерело питного водопостачання для більш ніж половини Ужгорода та сусідніх населених пунктів, і затвердженням охоронних зон фактично вдалося забезпечили цілісність і убезпечення земель від забудов, які в перспективі могли би погіршити якість питної води на водозаборі державного значення. «Враховуючи рішення сесії, всі перспективні генплани, детальні плани територій повинні чітко узгоджуватися та нормуватися з умовами експлуатації даних земель», – зазначив директор підприємства.
Але навіщо думати про інтереси цілого міста, якщо можна про свої особисті? Якщо можна просто ті землі роздерибанити? Відповідно, рішення облради в Коритнянській сільській раді вирішили оскаржити в суді…
Рішення суду: охоронні зони мають бути
Протягом багатьох місяців тривали судові процеси навколо цього питання. Ужгородський міськрайонний суд ухвалив рішення відхилити позов Коритнянської сільради, і вона вирішила оскаржити рішення І інстанції у вищому судовому органі.
«Наприкінці минулого тижня Львівський апеляційний суд розглянув апеляцію Коритнянської сільради і вирішив залишити рішення І інстанції, тобто Ужгородського міськрайсуду, без змін. Тобто, охоронні зони Минайського водозабору такими й залишаються, і це логічно, адже йдеться про збереження ресурсів чистої питної води для Ужгорода та його околиць, тих же Коритнян», – уточнив С. Карташов.
Але, на жаль, на цьому крапка в справі спроби дерибану охоронних зон джерела питного водопостачання не покладена. Наразі все ще тривають судові процеси стосовно скасування генплану сіл Кінчеш та Коритняни, який не враховує державні інтереси ІІ поясу зони санітарної охорони Минайського водозабору, справа наразі перебуває на розгляді у Вищому адміністративному суді.
«Я вже про це говорив: Коритнянська сільська рада всупереч чинному законодавству, порушуючи всі можливі норми і правила, затвердила генеральний план сільради, не врахувавши при цьому державні інтереси щодо обмеження в частині водозаборів, – нагадав С. Карташов. – Згідно з цим генпланом, землі ІІ поясу планували роздати під забудову для зведення індивідуальних житлових будинків. Враховуючи, що на цій території немає ні центрального водопроводу, ні центральної каналізації, можете тільки уявити, чим це загрожувало. Такі дії, без перебільшення, могли призвести до екологічної катастрофи й навіть повної зупинки експлуатації Минайського водозабору!»
С. Карташов також нагадав, що Коритнянська сільрада боргує за спожиту воду підприємству і громаді Ужгорода 19 млн грн – це ті кошти, які би могли бути спрямовані на модернізацію мереж та обладнання....
P.S. До речі, цікавий факт: більша частина ІІ поясу охоронної зони Минайського водозабору стосується території Холмківської ОТГ, і саме її керівництво, розуміючи важливість збереження цієї зони непорушною, завжди і у всіх питаннях співпрацює з ужгородським водоканалом.
Коритнянська сільрада не ввійшла в жодну ОТГ, із цією громадою не захотіли об’єднуватися жодні сусідні громади. Є питання?
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- На Закарпатті запрацювала «гаряча лінія» для повідомлень про випадки захворювання тварин на ящур та блутанг
- Уряд спростив процедуру влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, під опіку та піклування родичів і близьких
- На Закарпатті з робочим візитом перебуває голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак
- НМТ-2025: які будуть тести, чи можуть перенести іспит та за що можуть анулювати результати?
- Більше 700 внутрішньо переміщених осіб отримали послуги обласної служби зайнятості з початку року
- Від 500 тис. до 1,5 млн грн на втілення бізнес-проєктів: стартував конкурс грантів на підтримку ветеранського бізнесу «Варто діяти»
- У кожному регіоні України запрацюють центри підготовки громадян до нацспротиву: перший створили у 2023-му на Закарпатті
- Закарпатські податківці з початку року надали понад 30 тисяч адмінпослуг
- Закарпатські аудитори за І квартал цього року виявили порушення на 124 мільйони гривень
- Члени родин військовополонених і зниклих безвісти можуть отримати витяг з Реєстру ветеранів у всіх ЦНАПах країни
- В Ужгороді надаватимуть послугу "Соціальне таксі"
- СБУ закликає громадян дотримуватися заходів безпеки під час Великодня
- Інформація про нібито обов’язкове скорочення літніх канікул у 2025 - ФЕЙК!
- Володимир Зеленський підписав Указ про призначення стипендій Президента України для молодих письменників і митців
- Більше 19,5 тис. документацій із землеустрою та оцінки земель оцифрували землевпорядники Закарпаття з початку року
- Закарпаття працює над створенням мережі центрів ментального здоров’я
- З початку 2025 року на Закарпатті через ЦНАПи видали 990 витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки
- Закарпатцям погодили 15 заявок на отримання компенсації за встановлення альтернативних джерел енергозабезпечення
- Понад 23 млн грн для підтримки окремих громад Закарпаття спрямував Кабінет Міністрів України
- ТОП-10 вакансій від Закарпатської обласної служби зайнятості
До цієї новини немає коментарів