Жіноча шпаргалка: правила зберігання косметичних засобів

Жіноча шпаргалка: правила зберігання косметичних засобів
У ванній кімнаті висока вологість, а це ідеальне середовище для розвитку бактерій, до того ж в її замкнутому просторі досить часто буває занадто спекотно і від засобу для сушіння рушників, і від пари. На поличці трюмо, на підвіконні або на тумбочці біля ліжка також не варто зберігати косметику, адже там вона знаходиться на світлі.

 

Крем і сироватка

Креми і сироватки, особливо для догляду за шкірою навколо очей, краще за все тримати в холодильнику. Строки зберігання цих засобів, вказані на упаковці, як правило, є дієвими лише за умови дотримання правил зберігання, а вони майже завжди вимагають зниженої температури не вище 12 градусів. Це тим більше відноситься до натуральної косметики. Вона містить ненасичені жирні кислоти, які дуже швидко окислюються при кімнатній температурі.

При цьому в натуральній косметиці немає консервантів, тому її треба використовувати протягом півроку після покупки — вона дуже швидко псується. До речі, найкращий варіант упаковки для крему — флакончик із помпою-дозатором. Такий не пропускає повітря, а значить, крем в ньому не буде окислюватися. Сухі маски-саше на основі глини можуть зберігатися при кімнатній температурі, але в сухому темному місці. Готові маски на жировій основі вимагають умов холодильника.

Помада

Помада може лежати і при кімнатній температурі не більше 2 років. Якщо упаковка не розкрита, її можна покласти в холодильник на полицю для ліків. Це продовжить термін її життя.

Туш для вій

Туш для вій вимагає тих же умов, що і помада, проте вона набагато менш довговічна. Півроку покористувалися — і купуйте нову, а стару викидайте. І справа навіть не в тому, що ваша туш через 6 місяців висохне і буде лягати грудочками, а в тому, що за цей час в ній може зібратися маса бактерій. Адже Вам не хочеться отримати кон'юнктивіт. До речі, щоб зменшити його загрозу, щіточку треба час від часу промивати теплою водою з антибактеріальним милом.

Тональний крем

Тональний крем на водно-олійній основі правильно зберігати в прохолодному темному місці. Якщо упаковка не має дозатора, брати його краще за все за допомогою палички, скляною або пластмасовою лопаточкою і періодично прочищати від залишків крему шийку ампули або туби і внутрішню частину кришечки. Невідкриту упаковку, яка чекає свого часу, тримайте в холодильнику. Термін придатності тонального крему — не більше 2 років.

Парфуми

Парфуми, туалетну та парфумовану воду зберігаємо при кімнатній температурі в прохолодному місці. Тепло погіршує аромат: при високій температурі посилюється його випаровування і можуть зникнути верхні нотки. Краще за все зберігати парфуми у фабричній упаковці. Так на них не буде потрапляти світло, яке руйнівно діє на формулу аромату.

Найвдаліший флакон для зберігання духів — у вигляді спрею. В такій упаковці вони менше випаровуються і не проливаються. Також непоганий варіант — флакон з притертою кришкою. Тільки важливо стежити за тим, щоб вона була герметично закрита. Багато радять зберігати парфуми в холодильнику, однак холод може змінити їх формулу, також велика ймовірність, що до аромату можуть «прилипнути» сторонні запахи. Термін зберігання запакованого парфуму — 3 роки, відкритого — від 6 місяців до 1,5 року.

Лак для нігтів

Лаки для нігтів добре зберігаються в прохолодному темному місці, але не в холодильнику. При низьких температурах усередині флакончика може утворитися водний конденсат, що погіршить властивості лаку. Слідкуйте за тим, щоб флакон з лаком був щільно закритий, інакше він загусне і буде погано лягати на нігті.

Також важливо, щоб на шийці не залишалося крапельок лаку, коли ви закручуєте флакон. Вони можуть заважати герметичному закриттю кришки. Очистити шийку флакона від налиплого лаку можна за допомогою шматочка вати, просоченого засобом для зняття лаку або ацетоном. Зберігайте лак не більше року, після цього терміну він втрачає свої властивості.

Джерело: Укрмедіа

 

05 квітня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів