Парламентський комітет пропонує звільнити Плачкова і висловити недовіру Івченку
Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу ядерної політики та ядерної безпеки вніс на розгляд парламенту проект постанови про звільнення міністра палива та енергетики Івана Плачкова та висловлення недовіри голові правління НАК "Нафтогаз України" Олексія Івченка.
У зареєстрованому сьогодні проекті постанови "Про загрозу національній безпеці України у зв’язку з некваліфікованими діями органів виконавчої влади із забезпечення споживачів України природним газом" пропонується звільнити Івана Плачкова з посади міністра палива та енергетики та висловити недовіру голові НАК "Нафтогаз України" Олексію Івченку.
Також у проекті постанови пропонується визнати наявність достатніх підстав вважати угоду про врегулювання відносин в газовій сфері, підписану 4 січня 2006 року між "Нафтогазом" і "Газпромом" та компанією "РосУкрЕнерго" такою, що суперечить чинному законодавству України, інтересам держави і суспільства.
Пропонується доручити Рахунковій палаті України до 1 лютого 2006 року провести комплексну перевірку фінансово-господарської діяльності НАК "Нафтогаз України" за період 2004-2005 років і у 2006 році та її відносин з компанією "РосУкрЕнерго".
Генеральній прокуратурі України пропонується рекомендувати здійснити перевірку та дати правову оцінку підписаній угоді і діям посадових осіб, які брали участь у її і підписанні та вжити невідкладних заходів для забезпечення інтересів держави.
Також пропонується звернути увагу уряду на недосконалу кадрову політику в енергетичній сфері, що є однією з причин погіршення стану справ у паливно-енергетичному комплексі держави.
Крім того, комітет пропонує рекомендувати Кабміну терміново затвердити новий склад наглядової ради НАК "Нафтогаз України" для посилення контролю діяльності компанії на відповідність національним інтересам України і здійснювати перегляд складу або утворення таких органів у всіх компаніях-монополістах.
Також пропонується зобов’язати Кабмін усі відносини з РФ, Туркменістаном, Узбекистаном та Казахстаном, які стосуються забезпечення України природним газом, врегульовувати на основі міжурядових угод із наступною обов’язковою їх ратифікацією Верховною Радою України.
4 січня НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" підписали угоду на 5 років. Відповідно до неї Україна купуватиме російський газ за ціною 95 доларів за 1 тисячу кубометрів у компанії "РосУкрЕнерго". У свою чергу, "РосУкрЕнерго" купуватиме російський газ у "Газпрому" за ціною 230 доларів за 1 тисячу кубометрів.
Висока ціна російського газу для "РосУкрЕнерго" компенсуватиметься нижчою вартістю газу із Середньої Азії. При цьому транзитна ставка за транзит російського газу до Європи піднімається з 1,09 до 1,6 доларів за тисячу кубометрів на сто кілометрів.
Відповідно до цієї угоди "РосУкрЕнерго" разом з "Нафтогазом" має створити до 1 лютого цього року спільне підприємство для постачань в Україну російського і середньоазіатського газу.
Діяльність СП полягатиме в наступному: воно купуватиме газ за ціною 95 доларів у "РосУкрЕнерго" і постачатиме цей газ споживачам України, повідомив напередодні глава Мінпаливенерго України Іван Плачков.
За його словами, СП називатиметься "Газенерго", воно буде зареєстроване в Україні і працюватиме відповідно до українського законодавства.
У середу, 18 січня, делегація "Нафтогазу України" вирушила до Москви на переговори щодо створення спільного підприємства з "РосУкрЕнерго".
Поява "РосУкрЕнерго" як постачальника газу в Україні викликала здивування українського політикуму у зв’язку зі звинуваченнями в непрозорості діяльності цієї компанії, які звучать від низки політиків.
Очікується, що річний оборот "РосУкрЕнерго" після укладення угоди про постачання газу в Україну складе близько 10 мільярдів доларів, а чистий прибуток перевищить мільярд доларів.
/Кореспондент/
До цієї новини немає коментарів