Через 1,5-2 роки безпровідний Інтернет покриє Україну
Протягом найближчих двох років Україна буде практично покрита безпровідним доступом в Інтернет.
"Кілька місяців тому було запущено мережу WіMAX, що дозволить здійснити впровадження в Україні мобільних інтернет-технологій". Ще однією технологією, що буде активно використовуватися для розвитку безпровідного доступу в Інтернет, стане технологія WіFі, на базі якої "по всій Україні буде активно розвиватися WіFі-інтернет”.
За його словами, усе це "дасть можливість за півтора-два роки покрити повністю безпровідним доступом в Інтернет практично всю територію України, як мобільним зв’язком".
Бондар зазначив, що "сьогодні є дуже могутні інвестори, які готові вкласти у це гроші і розвивати цю технологію на території України".
За його інформацією, у міністерстві процес розвитку WіFі-інтернету вже обговорювався з "Укртелекомом", і цього року в Києві планується відкрити 30-35 точок безпровідного доступу до Інтернету.
Одночасно на території України "планується побудувати 50-70 точок у найбільш важкодоступних районах, де є попит, але не має можливості дотягти старі, тобто провідні технології", - сказав Бондар.
[b]Прогнози[/b]
Експерти прогнозують, що ринок безпровідного зв’язку WіMAX досягне у 2010 році трьох мільярдів доларів.
Аналітик компанії Іn-Stat Норм Боген навів два варіанти прогнозу розвитку мереж WіMAX.
Відповідно до першого, оптимістичного прогнозу, обсяг ринку WіMax модифікації 802.16-2004 за підсумками продажів абонентських комплектів і базових стацій у 2005 році склав 42 мільйони доларів. До 2010 року вартість устаткування виросте до $3,2 мільярдів.
Менш оптимістичний варіант оцінює підсумки 2005 року в $19 мільйонів, а ріст до 2010 року - до $2,1 мільярдів.
Вартість абонентського комплекту знизиться з, приблизно, $500, що є нині, до $100 у 2010 році.
Прогнози Іn-Stat стверджують, що не зважаючи на те, що ринок 802.16-2004 буде дуже важливий, справжній успіх очікує іншу модифікацію WіMAX - 802.16(e). Саме вона надасть мобільним операторам набагато ширші можливості для передачі мультимедійної інформації, аніж ті які надають сьогодні технології 3G.
За матеріалами УНІАН, Радио Свобода
До цієї новини немає коментарів