Поради, які допоможуть цілий день бути енергійною після безсоння

Поради, які допоможуть цілий день бути енергійною після безсоння
Звичайно, жертвувати сном — остання справа. Необхідність сну — одна з головних потреб нашого організму: навіть кілька діб, протягом яких нам доводиться обходитися без повноцінного сну, негативно позначаються на нашому здоров'ї, як ментальному, так і фізичному. Але інколи іншого виходу немає і нам доводиться зустрічати новий день, не відпочивши і не перезавантажившись. Як зберегти працездатність і дотягнути до вечора? Ми приготували кілька порад на випадок безсонної ночі. Але пам'ятайте, це саме "аварійний" вихід, не варто практикувати відмову від сну регулярно!

 

Більше пийте

Після безсонної ночі енергії помітно не вистачає, а зневоднення ще й провокує додаткову втому. Якщо ви не спали напередодні (або спали, але мало і погано), намагайтеся протягом дня трохи більше пити — це вас підтримає.

Прийміть холодний душ

Спочатку вранці вирушайте у душ — і спробуйте зробити воду якомога холоднішою. А краще за все завершіть водні процедури тридцятисекундним крижаним душем — це прискорить кровообіг і підсилить вашу концентрацію. До речі, якщо є можливість, варто приймати холодний душ і протягом дня або хоча б робити холодні компреси на ділянки пульсу: зап'ястя і скроні.

Виходьте на вулицю

Після безсонної ночі вдень важливо отримати якомога більше сонячного світла — особливо ранкового. Воно допоможе налагодити природні циркадні ритми, які порушені відсутністю нічного відпочинку, надасть додаткову енергію і підтримає втомлений мозок. Щоразу, коли протягом дня ви відчуєте сильну втому, спробуйте знайти можливість вийти на вулицю хоча б на короткочасну прогулянку.

Пийте каву правильно

Чим менше ми спали, тим більшою є спокуса "накачати" себе кавою та іншими напоями, що містять кофеїн. Але не варто цим зловживати: лікарі рекомендують обмежитися однією-двома чашками, щоб не перевантажувати серце, якому й без цього досить важко. Спробуйте розділити "дозволені" 400 мл на кілька невеликих доз, які й пийте протягом усього дня.

Не пропускайте тренування

Яку б сильну втому ви не відчували після безсонної ночі, не піддавайтеся бажанню пропустити тренування: навпаки, фізичні вправи допоможуть вам підбадьоритися, підвищать рівень енергії і концентрації. Але не перестарайтеся: цілком достатньо невеликої розминки вранці і двох-трьох перерв на "виробничу гімнастику" протягом робочого дня. І зовсім добре, якщо у вас буде можливість здійснити вечірню прогулянку: вона допоможе вам розслабитися і нормально виспатися вночі.

Постарайтеся трохи подрімати

Якщо у вас є така можливість, спробуйте робити 25-хвилинні перерви кожні три години на те, щоб подрімати. Такий швидкий сон допоможе знизити рівень аденозину — речовини, яка накопичується, коли ми не спимо занадто довго. Крім того, такий інтервальний сон підвищить рівень енергії і допоможе утримувати увагу і концентрацію до самого завершення дня.

Слідкуйте за харчуванням

Якщо ви не виспалися, то варто особливо уважно стежити за своїм харчуванням. Через підвищений рівень стресу може особливо сильно закортіти солодкого і легких вуглеводів: наше тіло сприймає їх як найбільш доступне джерело енергії. Але варто утриматися і за можливості зовсім відмовитися від солодкого, оскільки інсулінові "гойдалки" відберуть весь той невеликий запас енергії, що залишився. Замість цього варто їсти більше овочів і фруктів (або хоча б сухофруктів), а також обов'язково щільно поснідати продуктами з високим вмістом білка і корисних жирів.

 Ukr.Media

 

06 липня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів