Закарпатці просять Укртрансбезпеки повернути ваговий комплекс: "бо дороги руйнуються"

Закарпатці просять Укртрансбезпеки повернути ваговий комплекс: "бо дороги руйнуються"
Продовжуємо інформувати краян про важливі рішення, ухвалені вчора на пленарному засіданні Закарпатської обласної ради. Одне з них - звернення депутатів до Укртрансбезпеки, в якому обранці просять вернути на Закарпаття такий необхідний у спекотну пору року ваговий комплекс.

 

Як прокоментував нашому виданню директор Департаменту ЖКГ Закарпатської ОДА Едуард Маляр, річ у тім, що вантажівки, які рухаються нашими дорогами, не дотримуються вимог щодо тоннажу, в результаті - суттєво руйнуються дороги. Якби ж вагові комплекси працювали, порушників штрафували б, а отримані кошти йшли б на ремонт автошляхів. "Саме тому за підтримки керівника області О. Петрова це питання знову порушили, бо ваговий комплекс перебуваж на повірці в столиці вже майже півроку. Закарпаттю він конче потрібний, адже через область рухається транзитом велика кількість вантажівок, і шкоду, яку вони завдають, ми бачимо всі", - додав Е. Маляр. 

Текст звернення подаємо в повному обсязі: 

"Пріоритетним напрямком державної політики у сфері дорожнього господарства є збереження та відновлення автомобільних доріг загального користування. У рамках виконання Національної програми „Велике будівництво”, ініційованої Президентом України,  що перебуває на контролі Уряду, Міністерств та облдержадміністрацій, здійснюється масштабна розбудова інфраструктури України, у тому числі автошляхів.

За рахунок державного дорожнього фонду та місцевих бюджетів на території області забезпечується проведення робіт з реконструкції, капітального і поточного середнього ремонтів та експлуатаційного утримання автомобільних доріг.

Основними шляхами запобігання руйнуванню доріг та збереження несучої здатності конструкції дорожнього одягу є заходи із обмеження руху великовагових транспортних засобів дорогами загального користування від впливу динамічних навантажень в умовах підвищеної температури повітря та  здійснення габаритно-вагового контролю під час проїзду автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні.

Відповідно до Законів України „Про дорожній рух”, „Про автомобільні дороги” та постанови Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 року № 879  „Про заходи щодо збереження автомобільних доріг загального користування” та відповідно до розпорядження голови облдержадміністрації від 31.05.2016 № 275 „Про обмеження руху великовагових транспортних засобів дорогами загального користування у Закарпатській області”, з метою зменшення руйнувань асфальтобетонного покриття  доріг при температурних показниках повітря  вище + 28 С0 з 1 червня 2020 року введено обмеження руху великовагових транспортних засобів дорогами загального користування області.

На території області відповідно до повноважень управління Укртрансбезпеки у Закарпатській області забезпечує габаритно-ваговий контроль за перевезенням вантажів великоваговим транспортом, використовуючи для цього три пересувні габаритно-вагові комплекси.

Однак у 2020 році контроль за габаритно-ваговими параметрами транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування області управлінням Укртрансбезпеки  у Закарпатській області не здійснюється. Зазначене зумовлено тим, що габаритно-вагові комплекси, згідно із вимогами Порядку здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2007 року № 879,  з січня 2020 року перебувають на періодичному проведенні повірки (метрологічній атестації) такого обладнання.

Тим самим не забезпечується виконання вимог низки законодавчих актів, що регулюють питання збереження автомобільних доріг загального користування та габаритно-вагового контролю за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування. Також, є передумови вважати, що деякі водії великогабаритних транспортних засобів, знаючи про цю ситуацію, відчуваючи безкарність,  здійснюють перевезення вантажів, вагові параметри яких значно перевищують нормативні.

Внаслідок цього інтенсивними темпами руйнується дорожнє покриття доріг, на ремонт яких держава виділяє значні кошти, порушники законодавства у цій сфері не притягаються до відповідальності, відповідно до державного дорожнього фонду не надходять кошти за сплату штрафних санкцій за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні.

Враховуючи вищенаведене, просимо доручити Державній службі України з безпеки на наземному транспорті вжити вичерпних заходів із прискорення проведення періодичної повірки пересувних габаритно-вагових комплексів та негайного відновлення проведення управлінням Укртрансбезпеки у Закарпатській області дієвого контролю за габаритно-ваговими параметрами транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування області".

uzhgorod.net.ua

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

 

17 липня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів