Україна прагне допомоги СОТ проти Москви
Міністр аграрної політики України Олександр Баранівський заявив, що Україна може зробити кроки у відповідь на заборону Росії імпортувати м’ясо-молочну продукцію з України, а також звернутися до міжнародних організацій за підтримкою.
Напередодні пан Баранівський скасував свій візит до Москви для врегулювання проблеми поставок української м’ясо-молочної продукції. За повідомленнями російських інформагентств, в Москві не планували переговорів з українською делегацією, посилаючись на хвороби і відпустки відповідних урядовців.
Між тим українські аналітики вважають нинішнє ставлення російської сторони до переговорів демонстрацією сили і кваліфікованою торгівельною війною з Україною.
Олександр Баранівський сказав у понеділок, що його міністерство вже надіслало листа до генерального директора Міжнародного епізоотичного бюро, а також підготовлено документи для відправки до СОТ щодо сприяння Україні.
У Москві міністр агрополітики мав намір домовитися з Росією про скасування заборони на експорт української продукції тваринництва. Проте, не дочекавшись відповіді з Москви, скасував свій візит. Натомість у Києві вирішили, що поїде голова Держдепартаменту ветеринарної медицини Іван Бісюк.
В оприлюдненій заяві прес-служби мінагрополітики України твердиться, що посольство України в Москві кілька днів поспіль зверталося до російського уряду за підтвердженням плану проведення переговорів, але, мовляв, чуло у відповідь, що там чиновники - або у відпустці або хворіють.
[b]М’ясо України [/b]
Чимало українських політиків і експертів стверджують, що тут діє принцип політичної помсти російської сторони за фактичну поразку Москви на президентських виборах в Україні 2004 року.
Олександр Баранівський теж вбачає у нинішній ситуації політичній підтекст.
„Чисто проблема в політичній площині. То газ, то м’ясо, навігаційне обладнання. Завтра ще щось інше. Питання політичне”.
Професор економіки Олексій Плотніков, який входить до виборчого списку Регіони України, сказав Бі-Бі-Сі, що позиція Росії полягає в демонстрації сили і є по суті кваліфікованою торгівельною війною з Україною.
Хоча пан Плотніков і не відкидає помилок з боку України:
„ Ті дії, як спрямовані на обмеження імпортну української продукції – це демонстрація сили. Це політичне рішення. Разом з тим, були заяви пана Єханурова, який визнав, що дійсно через територію України перевозилось неякісне м’ясо до Росії. Якщо Україна у відповідь почне запроваджувати обмеження для Росії, то почнеться двостороння кваліфікована війна”.
Відповідаючи на запитання, чи готова Україна на аналогічні дії щодо заборони ввезення російської тваринницької продукції, головний ветеринарний лікар України Іван Бісюк сказав – „А це ми побачимо”, кажучи, що і українська сторона зафіксувала 15 порушень при поставці російської продукції.
Міністр аграрної політики Олександр Баранівський заявив у понеділок про можливість заборони на ввезення російської продукції і її транзиту через територію України у разі відмови російської сторони в найближчий час скасувати своє рішення.
Разом з тим міністр попередив, що такі торгівельні війни ні до чого хорошого не призведуть.
Російський прем’єр Міхаїл Фрадков заявив , що він не бачить у суперечці навколо заборони поставок української тваринницької продукції політичного підґрунтя.
В Аграрній конфедерації України кажуть, що те, як поставилась Росія до візиту українського міністра, свідчить про те, що найближчим часом не слід очікувати конкретних рішень стосовно скасування заборони.
Спікер українського парламенту Володимир Литвин сказав, що він готовий звернутися до Держдуми Росії з проханням підключити законодавчі органи двох держав до вирішення комплексу проблем у двосторонніх взаєминах.
Експерти твердять, що оголошена заборона на імпорт української м’ясо-молочної продукції вдарило по виробниках, адже в Росію експортується майже половина української молочної продукції. Лише минулого року обсяг поставок склав більше півмільярда доларів.
В російських відомствах ухиляються від коментарів, - чому було відмовлено у приїзді українського міністра, кажучи, що там навіть не отримували офіційного повідомлення про майбутній візит.
За інформацією деяких ЗМІ, візит готувало в тому числі і МЗС України, хоча в зовнішньополітичному відомстві Бі-Бі-Сі цю інформацію заперечують.
У понеділок Секретар РНБО України Анатолій Кінах відбув у турне до Грузії і Азербайджану, під час якого, як очікується, будуть обговорені питання енергетичної безпеки і дії Росії щодо торгівельних обмежень.
/Українська служба ВВС/
До цієї новини немає коментарів