Беріть на замітку: як правильно піклуватися про свій зір

Беріть на замітку: як правильно піклуватися про свій зір
Ці поради допоможуть вберегти ваш зір або вчасно почати його лікувати.

 

Людям властиво не цінувати свій зір, поки вони не втрать його. Ось важливі правила, які допоможуть не зіпсувати зір або вчасно зайнятися його лікуванням. Слідувати їм варто вже у молодому віці, інформує Ukr.Media.

Стежте за сімейною історією хвороби

Деякі захворювання очей можуть бути спадковими, причому навіть дуже поширені — короткозорість, астигматизм, далекозорість. Тому варто цікавитися, чи є у когось із ваших найближчих родичів проблеми з зором. Якщо батьки носять окуляри або лінзи, то ймовірно, що на вас чекає така сама доля. Та, знаючи про ризики, ви можете мінімізувати наслідки генетичної схильності.

Власні супутні захворювання людини теж можуть вплинути на зір, наприклад цукровий діабет, підвищений тиск, проблеми з імунною системою. Також погано на зорі позначається куріння і сидячий спосіб життя. Тож якщо ви схильні хоча б одного з цих факторів — це вже вагомий привід почати стежити за здоров'ям очей.

Додайте в раціон корисні для зору продукти

Найвідоміший продукт для зору — чорниця, і безперервні розповіді про її користь — не міф. У ній містяться антоціани, які прискорюють регенерацію сітківки, пошкодженої яскравим світлом. Також вони покращують здатність бачити в темряві — це підтвердило дослідження канадських вчених.

Крім чорниці, є ще багато корисних для очей продуктів. Майже 10 років тому вченими було проведено експеримент, який підтвердив, що жирні кислоти з рослинних олій і кислота омега-3 підвищують здатність сітківки ока до відновлення від пошкоджень.

Апельсин, грейпфрут, манго, кукурудза, солодкий перець, листова зелень та інші продукти з лютеїном захищають сітківку від впливу синьої частини спектра, знижують ризик катаракти та інших вікових очних захворювань.

Приймати вітаміни з чорницею або лютеїном без медичних показань не варто, а ось додати в раціон корисні для зору продукти можна і потрібно всім.

Зволожуйте очі

Найпростіший спосіб це зробити — частіше моргати. Для цього регулярно переводьте погляд з монітора комп'ютера на інші предмети, робіть зарядку для очей, старайтеся довго не фокусуватися на одній точці. Тим, хто страждає від легкого печіння і сухості в очах, варто користуватися краплями, що імітують людську сльозу. Вони допомагають очам заповнити дефіцит вологи.

Користуйтеся косметикою гігієнічно

Косметика може стати небезпечною для очей з різних причин, наприклад, якщо виявилася неякісною. З розвитком інтернет-магазинів, що продають б'юті-засоби, наштовхнутися на косметику з небезпечним складом стало ще простіше. Купуйте тільки у перевірених марок і відмовляйтеся використовувати засіб при будь-яких негативних наслідках після нього.

Інша причина, через яку косметика може нашкодити очам, — відсутність гігієни. Баночки і пензлики запросто можуть стати розсадником бактерій, які при попаданні в очі призводять до інфекцій.

Намагайтеся знизити вплив комп'ютера на зір

Рекомендувати відмовитися від техніки сьогодні вже безглуздо. Навіть дозувати час, проведений біля телефону або комп'ютера, багатьом людям вкрай складно. Однак постарайтеся зробити своє користування екранами безпечнішим: регулюйте яскравість монітора, робіть так, щоб його верхня частина перебувала на рівні очей — у цьому може допомогти правильний комп'ютерний стілець. Частіше робіть перерви в роботі за комп'ютером, хоча б короткі, аби подивитися у вікно, поморгати чи зробити зарядку.

Захищайте очі від сонця

Сонцезахисні окуляри не лише допоможуть уникнути передчасних зморшків навколо очей і на лобі, але і захистять очі від ультрафіолетових променів — цього захисту вони потребують не менше, ніж шкіра. Ультрафіолетові промені можуть пошкодити рогівку ока і з часом призвести до погіршення зору. Не всі окуляри добре захищають від УФ-променів, найчастіше про рівень захисту можна дізнатися за спеціальною наклейкою в кутку скла.

Перевіряйте зір

Людям без спадкових очних захворювань і проблем зі здоров'ям у віці від 18 до 60 років лікарі рекомендують перевіряти зір хоча б раз на два роки. Чому це важливо — під час обстеження ви можете помітити, що зір погіршився, і вжити заходів щодо його відновлення або не допустити погіршення. Виявити, що ви почали гірше бачити на початкових стадіях не просто, тим паче ж часом у кожного з нас втрачається різкість в очах просто від перенапруги або втоми.

 

09 серпня 2020р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів