Мороз відмовляється підписувати коаліційний договір із "Нашою Україною"

Лідер Соцпартії Олександр Мороз називає коаліційний договір, запропонований політрадою блоку "Наша Україна", непридатним для підписання, передає Інтерфакс-Україна.

 

"У контексті саме підписання якогось документа, формалізації відносин, відверто кажучи, у тих пропозиціях, які я читав, немає предмета для такого оформлення. Я не буду критикувати Романа Безсмертного (голова політради блоку "Наша Україна", – ред.) – він добрий фахівець і, можливо, не він це готував, але, на мою думку, цей документ не годиться для підписання", – заявив Мороз.

Він наголосив, що "ті, хто сьогодні пропонують конкретні посади як предмет домовленості, працюють проти коаліції". "Усе це робити треба після проведення виборів, маючи наразі за мету лиш одне – не заважати один одному, якщо є перспектива співпраці, поважати один одного і забезпечувати чесні вибори відповідно до законів і Конституції", – сказав лідер соціалістів.

Голова політичної ради блоку партій "Наша Україна" Роман Безсмертний 24 січня послав листа блоку Юлії Тимошенко, Соцпартії, Блоку Костенка-Плюща і блоку "Пора-ПРП" із пропозицією пакету документів про створення коаліції фракцій у парламенті 5-го скликання і визначення пріоритетів представництва тієї чи іншої сили в складі Кабінету міністрів та інших органів виконавчої влади.

Відповідаючи на питання журналістів щодо тривалого процесу підписання договору між Україною і Росією про створення спільного підприємства для постачань імпортованого газу українським споживачам, Олександр Мороз заявив, що, на його думку, "в уряді з’явилася ціла низка нових проблем, які треба зараз з’ясувати".

Головний соціаліст України нагадав, що на засіданні парламенту прем’єр-міністр Юрій Єхануров говорив, що його цікавить не структура "РосУкрЕнерго", а лише ціна і кількість газу, який Україна буде отримувати на кордоні. "Сьогодні він уже говорить про те, що треба мати повну інформацію про структуру "РосУкраЕнерго" і, мабуть, за цим прозирають причини затягування підписання цієї угоди", – сказав лідер Соцпартії, і зазначив, що "очевидно, там є ще чимало деталей, де інтереси суб’єктів не узгоджуються".

"Усі прекрасно розуміють, що ця угода має пройти ратифікацію у парламенті, а це непросто, це означає, що має бути абсолютно прозора структура і прозорі механізми здійснення таких важливих взаємин між Україною і Росією", – зазначив він.

Олександр Мороз повідомив також, що перед поїздкою в Афіни мав зустріч із Юрієм Єхануровим, і той "висловив свою занепокоєність ситуацією і прагнення все-таки зберегти інтереси нашої держави".

На прес-конференції Олександр Мороз також сказав, що Соцпартія України є єдиним повноправним членом Соціалістичного інтернаціоналу серед усіх українських політичних сил.

Відповідаючи на питання журналістів, він зазначив, що асоційованим членом Соцінтерну також є Соціал-демократична партія України під проводом Юрія Буздугана, однак наголосив, що питання про її повноправне членство не розглядали.

На засіданні ради Соцінтерну в Греції у вівторок, 31 січня, було ухвалено рішення надати СПУ статус повноправного члена цієї організації. Це рішення активно підтримали представники політичних партій Польщі, Франції, Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн.

На питання журналістів про причину ухвалення цього рішення саме під час передвиборчої компанії в Україні, Олександр Мороз наголосив, що це засідання ради було плановим. Він також нагадав, що протягом 10-ти років СПУ активно співпрацювала з усіма органами Соцінтерну, а чотири роки тому отримала статус асоційованого члена.

 

02 лютого 2006р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів