Як діяти закарпатцям, які через карантин не змогли вчасно вивезти авто на тимчасовій реєстрації

Як діяти закарпатцям, які через карантин не змогли вчасно вивезти авто на тимчасовій реєстрації
У багатьох громадян виникають питання, пов'язані із вивезенням автомобілів, що були тимчасово ввезені ними перед або під час карантину в Україну, але через карантинні обмеження не змогли їх вчасно вивезти.

 

Щодо цих питань консультує начальник управління забезпечення митного контролю та оформлення Закарпатської митниці Держмитслужби Василь Татош.

- Що робити тим, хто тимчасово ввіз транспортний засіб на іноземній реєстрації в Україну, однак не зміг вивезти у визначені митницею терміни?

- Перш за все, варто нагадати про обмеження щодо використання таких автомобільних транспортних засобів. Згідно ч. 5 ст.380 Митного кодексу України визначено, що тимчасово ввезені транспортні засоби особистого користування можуть використовуватися на митній території України виключно громадянами, які ввезли зазначені транспортні засоби в Україну, для їхніх особистих потреб та не можуть використовуватися для цілей підприємницької діяльності та/або отримання доходів в Україні, бути розкомплектовані чи передані у володіння, користування або розпорядження іншим особам.

Також особа, що тимчасово ввезла транспортний засіб автоматично бере на себе зобов'язання щодо вивезення його за межі митної території України з дотриманням строків, установлених відповідно до вимог цього Кодексу, або поміщені у наступні митні режими:

- відмови на користь держави;

- знищення або руйнування;

- випуск для вільного обігу на митній території України за умови сплати митних платежів, які відповідно до закону підлягають сплаті при імпорті таких транспортних засобів.

- Але що робити, коли особа не змогла вивезти автомобіль через карантин?

Перше, що слід зробити особі – це письмово повідомити митний орган про дію обставин непереборної сили та особисті обставини, через які вона не може вивезти у встановлені терміни транспортний засіб до настання дати зворотного вивезення.

Разом із завою надати митному органу документи, що підтверджують дію обставин непереборної сили та особисті обставини громадянина.

Варто розуміти, що подання заяви у митницю про неможливість вивезення автомобіля не звільняє особу від адміністративної відповідальності за перевищення терміну тимчасового ввезення!

- Які це документи та де їх отримати?

Зважаючи, що, у кожної особи такі обставини індивідуальні, то й підтверджуючі документи відповідно різні. Наприклад, згідно з п. 101 постанови Кабміну від 22.07.2020 № 641 на час дії карантину в період з 28 серпня до 28 вересня 2020 р. заборонено в’їзд на територію України іноземцям та особам без громадянства, крім певних категорій громадян.

- Але що робити, якщо якраз у цей період іноземець повинен виконати зобов'язання із вивезення автомобіля?

В такому випадку особа звертається із письмовою заявою до митного органу із проханням продовжити термін тимчасового ввезення транспортного засобу на час дії такої заборони та надає документальне підтвердження, що перебуває за межами України, копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, копію паспортного документу. Також громадянину варто вказати, що він не належить до категорії іноземців, які не підпадають під дію заборони про в’їзд в Україну.

В результаті, митним органом може бути прийнято рішення про продовження терміну тимчасового ввезення автомобіля на час дії заборони в'їзду іноземців в Україну і жодні штрафні санкції за перевищення терміну тимчасового ввезення авто на особу не накладатимуться.

- Якщо особа не може надати документ, що підтверджує тривалість дії обставин непереборної сили на момент звернення до митного органу? Наприклад, особа потрапила в лікарню, однак відомості про термін лікування їй наразі невідомо…

- В такому випадку особі слід забезпечити подання таких документів вже після завершення таких обставин безпосередньо в пункті пропуску при виїзді за межі України, однак письмове повідомлення митного органу про настання таких обставин обов'язкове.

Варто пам'ятати, що саме по собі включення до переліку форс-мажорних обставин карантину не свідчить про те, що карантин автоматично звільняє особу від відповідальності за невиконання її обов’язку. Така особа повинна довести в кожному випадку наявність причинно-наслідкового зв’язку між карантином та невиконання нею зобов’язань. Засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) належать до компетенції Торгово-Промислової Палати України.

У Закарпатській митниці звертають увагу, що згідно ч.4 ст.380 Митного кодексу України термін тимчасового ввезення може бути продовжені митними органами з урахуванням дії обставин непереборної сили та особистих обставин громадян, які ввезли транспортні засоби, за умови документального підтвердження цих обставин, але не більш як на 60 днів!

Та нагадують громадянам, що заяви на продовження терміну перебування тимчасово ввезеного автомобіля потрібно писати на адресу тієї митниці, в зоні діяльності якої він був ввезений.

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

02 вересня 2020р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів