Чому електронні рецепти сприятимуть покращенню здоров'я українців і як діє програма "Доступні ліки"?

За словами очільника МОЗ, впровадження електронних рецептів необхідне, адже неконтрольований відпуск рецептурних препаратів із аптек сприяє поширенню самолікування серед українців, а це негативно впливає на стан здоров’я населення:
«Взагалі впорядкування ринку лікарських засобів і введення електронних рецептів – є основною із серйозних складових реформи охорони здоров’я. Для здоров’я українців дуже важливо, щоб ми уникали будь-яких речей, пов’язаних із самолікуванням. Наприклад, людина захворіла і одразу заходить в інтернет, читає на різних форумах, яким чином їй лікуватися, йде в аптеку і купує лікарські препарати, які повинні відпускати за рецептурними бланками. Це напряму впливає на ваше здоров’я» – пояснює міністр.
Під час онлайн-брифінгу Степанов поділився планом переходу на електронні рецепти та термінами його виконання:
«Ми чітко розробили план переходу на електронний рецепт, який фіксується у системі. Ми зможемо прослідкувати, який лікар виписав рецепт, чи потрібно було його виписувати. Це потім вже питання щодо якості надання медичної допомоги, що теж є однією з важливих складових нашої медичної реформи. У нас розроблений чіткий алгоритм і план впровадження електронного рецепту в Україні. Вже у 2021 році збираємося запровадити електронний рецепт на наркотичні засоби, інсуліни та імуносупресивні препарати; у 2022 – на всі засоби антибактеріальної терапії, а у 2023 році – на решту рецептурних лікарських засобів».
Міністр також підкреслив, що МОЗ планує вже з 2023 року повністю запустити систему відпуску всіх рецептурних препаратів винятково за електронним рецептом: «Це правильно, це світова практика і по-іншому бути не може. Саме у такий спосіб ми повинні діяти, якщо хочемо, щоб українці були здоровими».
Програма «Доступні ліки»
«Доступні ліки» – це урядова програма, розроблена ще у 2017 році, яка дозволяє пацієнтам отримати лікарські засоби із затвердженого списку безкоштовно або з незначною доплатою. Наразі препарати можна отримати тільки за трьома напрямками захворювання: серцево-судинні захворювання, діабет ІІ типу та бронхіальна астма.
За даними МОЗ, до програми вже долучилося близько шести тисяч аптек і було виписано понад 39 мільйонів рецептів. А також за перший рік роботи «Доступних ліків» кількість пацієнтів з нормалізованим цукром при діабеті 2 типу збільшилася на 6,5%. Кількість викликів швидкої допомоги з підозрою на інсульт чи інфаркт зменшилася на 4,2%. Майже на 6% менше українці викликали швидку через приступи бронхіальної астми.
Як отримати і скористатися електронним рецептом?
*зображення з офіційного сайту МОЗ
Упровадження електронних рецептів – важливий крок у реформуванні системи охорони здоров’я України. Адже контроль за відпуском рецептурних лікарських препаратів дозволить українцям зменшити витрати на ліки, відповідальніше ставитися до свого здоров’я і найголовніше – не займатись самолікуванням.
ДОВІДКОВО:
Електронний рецепт – це рецепт, виписаний сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром (з яким ви підписали декларацію) у електронній системі охорони здоров’я. Ви зможете отримати ліки у будь-якій аптеці, яка долучилася до програми «Доступні ліки», незалежно від місця проживання чи видачі рецептурного бланку.
Наразі ж для отримання рецепту необхідно, щоб ваш лікар вніс це у медичну картку, а також записав необхідні для лікування препарати на папері безпосередньо для вас. Такий рецепт легко загубити.
Марина Олашин для Uzhgorod.net.ua
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Чи виправдані підвищені вимоги до дитячої стоматології?
- З першого січня змінюється порядок використання реєстраторів розрахункових операцій
- Gaba-чай: уникальность и польза
- Особенности перевода медицинских документов
- «Щоденник здоров’я». сезон ГРВІ та пандемія коронавірусу (ВІДЕО)
- Современный взгляд на УЗИ-диагностику
- Цукровий діабет та його наслідки. Чому варто берегтися та як уникнути ускладнень? (ВІДЕО)
- Як закарпатцям реагувати на ознаки COVID-19: покрокова інструкція
- Корисні поради дерматологів для красивої і здорової шкіри
- Вплив вина на серце
- Медицинские наколенники и их особенности
- Беріть на замітку: ефірні олії, які заспокоюють, розслаблюють і нормалізують сон
- У Фармако розказали, як правильно купувати ліки онлайн
- Чим може бути корисна ожина для здоров'я: 10 властивостей ягід
- Піклуючись про жіноче здоров’я: вчасна консультація у гінеколога допоможе уникнути ускладнень
- Як чистити зуби правильно — нюанси процедури, які треба знати всім
- Цікаво знати: причини, через які у вас розвивається дефіцит енергії
- Вакцинація в умовах карантину: чому варто не пропускати планові щеплення?
- Беріть на замітку: звички, які здатні знищити ваш хребет
- Як почати вживати менше кави: корисні поради
До цієї новини немає коментарів