Про різницю між COVID-19 та ГРВІ і грипом розповів закарпатський лікар Михайло Поляк

Про різницю між COVID-19 та ГРВІ і грипом розповів закарпатський лікар Михайло Поляк
Із розпалом пандемії коронавірусу збігся ще й сезон ГРВІ та грипу. Про те, чим вони відрізняються у лікуванні і симптоматиці, сьогодні під час брифінгу у Закарпатській ОДА розповів головний лікар Закарпатської обласної інфекційної лікарні Михайло Поляк.

 

СПІЛЬНЕ ТА ВІДМІННЕ

Лікар Поляк зауважив, що ці дві інфекції мають багато подібного, особливо у протіканні і початку захворюваності. Але є і відмінності.

«Перш за все, це клінічне протікання: при ГРВІ та грипі не зникає нюх і смак, а при COVID-19 ці симптоми часто виникають. Також різним є інкубаційний період 1-14 днів у коронавірусу, а у грипу інкубаційний період у середньому 3 – максимум 7 днів. Крім того, ковід передається легше, ніж грип, хоча шляхи передачі однакові».

Михайло Поляк зазначив, що симптоми коронавірусу залежать і від шляху передачі інфекції: тут може бути і блювота та діарея, які не характерні для ГРВІ та грипу.

«Щодо смертності, то при COVID-19 вона набагато вища, ніж при грипі. В Україні вона сягає до 3%, але у різних країнах вона різна. При ГРВІ смертність сягає 0.1%», – каже Михайло Поляк.

ДІАГНОСТУВАННЯ

Зі слів головного лікаря інфекційної лікарні, як для визначення грипу, так і для діагностики коронавірусної інфекції, у лікарні використовують тести.

«Для визначення грипу у нас є швидкі тести. І за 20-30 хвилин ми можемо підтвердити чи спростувати діагноз. Вони дають результат із достовірністю 98%. Маємо і швидкі тести на ковід, але їх інформативність досить низька – всього 60%. Тому для діагностування ковіду ми використовуємо ІФА-діагностику та більш точні ПЛР-тести. Але це більш тривале у часі».

ЛІКУВАННЯ

Михайло Поляк наполегливо радить робити щеплення від грипу – особливо людям у групі ризику.

«Проти грипу не лише є вакцина, але є і препарати. А от проти ковіду нема специфічного лікування – лише симптоматичне. І нема вакцини», – наголошує лікар.

І додає: «Тільки наша відповідальність перед собою та іншими людьми може уберегти: носіння маски, обробка рук із милом, соціальна дистанція – це все дуже ефективно».

Uzhgorod.net.ua

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

13 жовтня 2020р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів