Міліція затримала бухгалтера "Еліта-центру"
Міліція Києва затримала бухгалтера компанії "Еліта-центр" (Київ) у справі про шахрайство під час будівництва житла, передають Українські новини.
За словами начальника Головного управління МВС Києва Віталія Яреми, на вечір 9 лютого до органів внутрішніх справ Києва звернулося понад 200 громадян із заявами про шахрайство у цій справі.
Міліція продовжує приймати заяви і прогнозує, що їх буде близько 1,5 тисяч.
Загальну суму коштів, що були отримані шахраями, міліція оцінює в 400 млн. гривень.
"За підозрою у скоєнні цього злочину затримано бухгалтера цієї компанії. Він зараз перебуває в ізоляторі тимчасового утримання", - сказав Ярема.
Двоє інших підозрюваних, які заволоділи коштами, залишили територію України в напрямі Росії ще 30 січня, тобто до того, як до міліції почали надходити заяви обдурених інвесторів.
"Сьогодні ми проводимо низку оперативно-розшукових заходів з метою розшуку їх за кордоном й екстрадиції їх в Україну", - повідомив Ярема.
За його словами, механізм, за яким була проведена афера, є досить простим, однак новим для України.
Організатор цієї афери приїхав в Україну близько 1,5 років тому.
Міліція зараз має інформацію, що в нього є два паспорти на два прізвища, а в Києві залишилася його родина.
Організатор приїхав до Києва, вніс близько 10 млн. доларів у купівлю 7 будівельних майданчиків, на одному з яких він розпочав будівництво житлового будинку, щоб демонструвати його як доказ ведення робіт.
Одночасно він розпочав рекламну кампанію з інвестиційного будівництва, пропонуючи житло за цінами на 20% нижчими, ніж на ринку.
Таким чином, вартість одного квадратного метра складала близько 4 тис. гривень, тоді як у Києві його середня вартість є вищою.
"Тому багато громадян пішли, думали дешевше купити житло, віддали йому гроші", - сказав Ярема.
Проте будівництво того єдиного будинку так і не було завершено.
Ярема повідомив, що повернути гроші вкладникам настільки ж реально, наскільки реально затримати організаторів злочину.
Міліція звернулася до правоохоронних органів Росії, куди, як передбачається, виїхав організатор злочину, й отримала інформацію, що певний час тому в Москві сталися аналогічні злочини.
"Мало того, є загроза, що це не остання компанія, яка займається цією діяльністю (аферами на ринку житла в Києві)", - сказав Ярема.
Мер Києва Олександр Омельченко сказав, що однією з основних причин того, що злочин удалося скоїти, є довірливість вкладників, які оплачували споруджуване житло готівкою.
Омельченко зазначив, що такими довірливими вкладниками виявилися навіть співробітники прокуратури, обласного управління внутрішніх справ й один з помічників Президента.
Мер наголосив, що компанія "Еліта-центр" не одержувала земельні ділянки від Київської міської ради, а придбала їх, мабуть, на вторинному ринку.
[b]Міліція рекомендує [/b]
За словами Яреми, киянам варто уважно ставитися до компаній під час купівлі споруджуваного житла.
У першу чергу, зазначив він, потрібно звертати увагу на вартість житла – вона не повинна бути істотно нижчою, ніж середня по Києву.
"Якщо ця ціна нижча, то вже потрібно йти в цю компанію і дивитися, чи дійсно ведеться будівництво. Ну а взагалі, механізм здійснення шахрайства в такий спосіб злочинці сьогодні настільки відпрацювали, що захисту в законному порядку не існує", - сказав Ярема.
Він сказав, що запропонував керівництву Київської міської державної адміністрації прийняти рішення про створення банківських гарантій під час купівлі житла на первинному ринку.
"Можуть бути тільки, на мій погляд, банківські гарантії – між інвестором і тією компанією, яка здійснює будівництво, має перебувати банк", - сказав Ярема.
Він запевнив, що міліція докладе всіх зусиль, щоб розслідувати цю справу.
Зараз міліція заарештовує майно, куплене цими особами, щоб максимально відшкодувати збитки вкладників.
"Для нас це, звичайно, новий вид злочину, і ми зробимо все можливе, щоб злочинці були притягнуті до відповідальності", - сказав Ярема.
До цієї новини немає коментарів