Мирослав Дочинець в Ужгороді розповів про свою дитячу бібліотеку та улюблені казки

Zaholovok.com.ua продовжує серію невеличких матеріалів про дитячі читацькі смаки відомих закарпатських письменників. Передусім тих, котрі беруть участь в акції «Письменник за прилавком» та літературному конкурсі «Книга на Миколая».
«Письменник починається у дитинстві. У ранньому дитинстві, коли він іще навіть літер не знає, коли ще читати не пробував. Мені здається, що тоді вже закладений цей інтерес до світу, потреба передати світ образами», – вважає Мирослав Дочинець.
«Перші книги – це були потрясіння для мене. Дуже мене вразили. Мабуть, це якось і визначило мою професійну долю. Найперша книжка, яку я запам’ятав дотепер, це є «Кленові листки» Василя Стефаника. Можливо, це не зовсім дитяча література, але так сталося, що мені батько подарував цю книжку, гарно ілюстровану, з кількома новелами. Я просто був зачарований, вражений. Мав якийсь культурний шок на той мій дитячий час», – ділиться спогадами письменник.
«Дуже любив казки. Закарпатські. Нашому регіону пощастило, що ми живемо у такому неймовірно казковому краї, якого нема на теренах не тільки України, а й цілої Європи. Карпатська казка – це є міфи, це є легенди, це є висока література, поетика в одному сконцентрованому вигляді. «Казки Верховини», «Казки одного села», «Чарівне горнятко», «Три золоті слова» – всі ці збірники я просто майже напам’ять знав. Читав і жив цим. У мене багато фольклору, багато етнографії, багато прислів’їв, приказок нашого карпатського краю і це дає енергетику мови нашої», – каже Мирослав Дочинець.
Письменник зачитується казками і зараз, також планує видати книжку для юних читачів: «Є задум зробити казкову повість для підлітків. Щоб максимально набрати енергії із наших казок. Максимально взяти того духу й чарівливого світу і десь засвітити його перед читачем українським. Бо мало казок видають останнім часом. І це прикро. Колись мільйонними тиражами видавалися, «Казки Верховини» перекладалися різними мовами світу. Вся література України, яка видається за останні 10 років не має, мабуть, того накладу. Яка це була затребуваність і яка це була унікальна література, яка подавала наш світ!», – зазначає Дочинець.
У дитинстві у письменника була гарна бібліотека, книги до якої він не тільки сам збирав, а ще й продовжував їхнє життя – ремонтував, підклеював старенькі, зношені книжечки: «Батько мій працював в інтернаті. Там списували книжки, які вже були неякісні, які відслужили свій вік. Він приносив їх, я дуже дбайливо їх підклеював, підмальовував. Інколи сторінок не вистачало, я уявляв і дописував», – згадує пан Мирослав.
Пізніше письменник почав сам збирати книжки до власної бібліотечки і навіть самостійно заробляв гроші на книги: «Десь у класі восьмому-дев’ятому я підробляв на лісокомбінаті. У нас, дітей, була робота нетяжка, на свіжому повітрі – складати рейки для сушки. Мій сусід, який працював інженером, нас залучав. Могли заробити кілька рублів в день, а книжка коштувала 60-70-80 копійок. Добротна – рубль. І так я почав закладати, збирати свою бібліотечку. Уже пішли Майн Рід, Джек Лондон, Сабатіні. Це – пригодницькі книги. Я їх теж дуже любив. Все пройшов, усе вичитав»,– ділиться спогадами Мирослав Дочинець.
Нагадаємо, у рамках акції «Письменник за прилавком» Мирослав Дочинець представив читачам дві свої нові книги – «Діти папороті» та «Золотий час».
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
До теми
- Ісусів хрест під пензлем майстра: у кафедральному соборі Ужгорода відновлюють розписи Йосипа Бокшая
- Ужгородський скансен працює під час локдауну: як приймають відвідувачів
- В Ужгороді відбудеться концерт різдвяних саундтреків "The Sounds of Christmas"
- На Різдво в Ужгороді буде "Коляда в скансені"
- "У полоні Снігової королеви" показали в обласному муздрамтеатрі в Ужгороді
- «Thecollective»: нове звучання музичного життя Ужгорода від студентів-іноземців (Фото)
- В Ужгородському греко-католицькому катедральному соборі колядував Закарпатський народний хор
- Особливе святкування: коляда від місійної семінарії Redemptoris Mater, що в Ужгороді (ВІДЕО)
- «Carol of the bells»: різдвяно-новорічну програму представив меломанам оркестр в Ужгороді
- Товариство угорських митців Закарпаття презентувало ювілейну виставку (ВІДЕО)
- В міській раді привітали переможців конкурсу "Дестинація Ужгород” (ФОТО)
- Акція "Письменник за прилавком" завершилася в Ужгороді
- Ювілейна виставка скульптора Василя Олашина експонується у арт-галереї «Ужгород»
- Благодійність у центрі Ужгорода: містяни можуть придбати подарунки і від майстрів ручної роботи
- Петро Мідянка та Людмила Загоруйко взяли участь в акції «Письменник за прилавком» в Ужгороді (ВІДЕО)
- Унікальний експонат Закарпатському краєзнавчому музею надала родина Панових ФОТО
- В Ужгороді презентують 4-й том "Історії України" Сергія Федаки
- В Ужгороді презентували унікальну книгу про замки Закарпаття
- Відбулася презентація книги та аудіоальбому до 75-річчя Закарпатського народного хору
- Смакота і не тільки: Що і за скільки продають на різдвяному ярмарку в Ужгороді? (ОГЛЯД)
До цієї новини немає коментарів