Україна отримала бюлетень завдовжки 70 сантиметрів

Центрвиборчком України вчора затвердив зразок бюлетеня для голосування на парламентських виборах 26 березня. Перелік усіх 45 партій і блоків із зазначенням перших п’яти прізвищ кожного списку буде надруковано на папері, виготовленому в Шотландії. Довжина бюлетеня становитиме понад 70 см", - пише Юрій Свірко у матеріалі, опублікованому в російському виданні "КоммерсантЪ".

 

Напередодні в Києві пройшло жеребкування, за результатами якого всі політичні партії і блоки отримали свої порядкові номери. Перший номер дістався маловідомій Всеукраїнській партії народної довіри, а другий - Народному блоку Костенка і Плюща. Далі йдуть Українська національна асамблея, більш відома за межами України під абревіатурою УНА-УНСО, і Партія екологічного порятунку "Еко+25%", яка вже провела рекламну кампанію з обіцянкою доплачувати 25% до зарплат і пенсій усіх жителів екологічно небезпечних зон.

Українські політологи зазначають, що через довжину списку місце в його початку може мати велике значення, хоча вся перша п’ятірка бюлетеня навряд чи подолає тривідсотковий бар’єр, щоб пройти до верховної ради. Пропрезидентському блоку "Наша Україна" дісталося десяте місце, що дуже потішило його керівників, які заявили, що завжди потрапляють "у десятку" і до того ж програма президента Ющенка називалася "Десять кроків назустріч людям". Партія регіонів на чолі з екс-прем’єром Віктором Януковичем нейтрально поставилася до свого 18-го місця в списку, заявивши, що її виборці зможуть знайти партію "під будь-яким номером". Те саме сказали в блоці іншого екс-прем’єра - Юлії Тимошенко з приводу своєї 36-ї позиції. А от опозиційний блок "Не так!" на чолі з першим президентом України Леонідом Кравчуком вважає, що його передостанній 44-й номер - щасливий, оскільки легко запам’ятовується і без проблем знаходиться наприкінці бюлетеня. Замикає список партія "Трудова Україна".

Тепер, після розподілу номерів, на українських виборців обвалиться новий - цифровий - рекламний потік. Політична реклама вже б’є рекорди за цифрами. Згідно з оприлюдненими вчора даними моніторингу, проведеного за підтримки Національного демократичного інституту і канадсько-українського фонду "Демократичні інститути і практики", Партія регіонів стала лідером за витратами на рекламу, витративши з 26 листопада до 17 лютого понад $5 млн. За словами керівника проекту "Політична реклама" Ганни Ярової, представники коаліції громадських організацій України "Свобода вибору" за підсумками моніторингу визначили, що до трійки лідерів увійшли також Народний блок Литвина (спікера верховної ради. - Ъ) з $4,6 млн. і Партія екологічного порятунку "Еко+25%" з $4,2 млн. Четверте місце в блоку "Наша Україна", який витратив на рекламу вдвічі менше, ніж партія Віктора Януковича, - лише $2,4 млн.

Основною інтригою залишається можливе відтворення "помаранчевої" коаліції, офіційні переговори про яку розпочали ще 3 лютого Соціалістична партія, "Наша Україна" і ще три блоки - Юлії Тимошенко, "Пора-ПРП" на чолі з боксером Віталієм Кличком, а також блок Костенка і Плюща. Хоча вже зрозуміло, що всі блоки йдуть на вибори окремо, вони можуть заздалегідь домовитися про створення урядової коаліції і розподілити посади в майбутньому кабінеті міністрів. Адже поки пальму першості всі соціологи віддають Партії регіонів, що може одержати близько 20% голосів, а створювати союз з Віктором Януковичем "помаранчевим", які розсварилися, не дуже хочеться. При цьому "Наша Україна" і Блок Юлії Тимошенко звинувачують один одного саме в планах створення після виборів союзу з головним опонентом періоду "помаранчевої революції".

Один з лідерів "Нашої України", Роман Безсмертний, заявив, що не бачить проблем з підписанням коаліційного договору, і додав, що не хоче розпуску парламенту через несформований протягом двох місяців уряд. "Добре, якби до випадів Юлії Володимирівни, як й інших, політики ставилися б так само, як я. Ті, хто сьогодні один одного критикує, можуть завтра працювати над вирішенням якої-небудь проблеми", - заявив пан Безсмертний.

А сама Юлія Тимошенко вчора сказала на прес-конференції, що підпише коаліційну угоду лише за однієї умови - "денонсація всіх газових угод (з Росією. - Ъ), повернення до тих угод і цін, що ми мали". Пані Тимошенко була без заплетеної коси, що присутні розцінили як певний знак. Її блок також обіцяє наполягати на притягненні до відповідальності голови НАК "Нафтогаз України" Олексія Івченка і міністра палива й енергетики Івана Плачкова, які підписали "газові угоди". Юлія Тимошенко заявила, що для обговорення газових проблем і питання створення коаліції хоче зустрітися з президентом Віктором Ющенком, якому вона напередодні скерувала відкритого листа із пропозицією подати на "Газпром" і Росію до Стокгольмського суду і домогтися повернення ціни $50 на газ по 2009 рік включно.

 

21 лютого 2006р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів