Літературна премія Angelus: закарпатець Андрій Любка – серед кандидатів на здобуття

Літературна премія Angelus: закарпатець Андрій Любка – серед кандидатів на здобуття
Дванадцять українських авторів потрапили в лонг-лист на здобуття премії Центральної Європи Angelus за свої твори, перекладені і видані польською мовою.

 

Загалом у переліку на здобуття цьогорічної премії є 139 авторів, повідомляє Укрінформ з посиланням на офіційну сторінку нагороди.

Кандидатами на здобуття премії є Андрій Любка (Твій погляд Чіо-Чіо-Сан), Вікторія Амеліна (з твором “Дім для Дома”), Катерина Бабкіна (Мій дід танцював краще за всіх), Андрій Бондар (Церебро), Олаф Клеменсен (ЛІТО-АТО), Артем Чех (Район «Д»), Петро Яценко (Магнетизм), Богдан Коломійчук (Готель «Велика Пруссія»), Анатолій Крим (Українська Каббала), Марк Лівін (Рікі та дороги), Володимир Рафєєнко (Довгі часи), Олег Сенцов (Маркетер).

Переможця або переможницю Angelus, який отримає нагороду у вигляді премії 150 тис. злотих (приблизно мільйон гривень) буде названо в жовтні. Крім автора, нагороду Angelus та премію 40 тис. злотих (260 тис. грн) отримає також перекладач польською мовою твору-переможця.

Літературна нагорода Angelus у вигляді премії та статуетки вручається щороку з 2006 за найкращу прозову книгу, опубліковану польською мовою попереднього року. Організатором і фундатором є місто Вроцлав. Лауреатом може стати письменник, який походить із Центральної Європи (Австрія, Албанія, Білорусь, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Естонія, Латвія, Литва, Північна Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Україна, Хорватія, Чехія, Чорногорія). Премію вручають за найкращі прозові твори авторам, які у своїх текстах звертаються до найважливіших, найбільш актуальних тем сучасного світу, дають поштовх до міркувань і глибокого пізнання інших культур.

Раніше лауреатами премії ставали українські письменники Юрій Андрухович (“Дванадцять обручів” 2006), Оксана Забужко (“Музей покинутих секретів” 2013), Сергій Жадан (“Месопотамія” 2015).

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

08 березня 2021р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів