У Закарпатській області перевірили стан питного водопостачання

Зокрема, під наглядом Головного управління знаходиться 72 джерела централізованого водопостачання, серед яких 22 комунальні, 16 відомчих, 34 сільських водопроводів та 2154 джерела децентралізованого водопостачання.
На виконання Указу Президента України від 13.03.2020 № 87 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.03.2020р.» щодо посилення контролю за системами водопостачання та водовідведення населених пунктів та Доручення т.в.о. Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів № 601-10.1/15 від 16.03.2020 щодо посилення державного санітарно-епідеміологічного нагляду на об’єктах систем водопостачання Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області видало доручення від 16.03.2020 № 11, яким ініційовано проведення комісійних перевірок силами міських та районних управлінь і відділів разом з місцевими органами виконавчої влади та за участі органів місцевого самоврядування.
Так, з початку поточного року проведено 209 перевірок об’єктів водопостачання, зокрема 20 об’єктів централізованого водопостачання, 202 об’єкти децентралізованого водопостачання та 27 перевірок об’єктів водовідведення.
Під час здійснення перевірок порушення встановлено: на 18 об’єктах водопостачання (8,6% від загальної кількості перевірених), у тому числі на 9 об’єктах централізованого водопостачання (45,0% від перевірених), на 9 об’єктах децентралізованого водопостачання (4,4%) та на 4 об’єктах водовідведення (14,8%).
Дорученням Головного управління №12 від 18.03.2020 забезпечено організацію та пріоритетність лабораторних досліджень питної води. За поточний рік відібрано 466 проб води питної – 166 проб із централізованих джерел водопостачання (83 на мікробіологічні дослідження, 83 на фізико-хімічні дослідження), з яких 15 проб (3,2%) не відповідали нормативам: (10 (12,0%) – за мікробіологічними показниками, 5 (6,0%) – за фізико-хімічними показниками) та 300 проб води із децентралізованих джерел водопостачання (150 на мікробіологічні та 150 на фізико-хімічні показники), з яких: 44 (14,7%) проб не відповідали нормативам (39 (26,0%) – за мікробіологічними показниками та 5 (3,3%) – за фізико-хімічними показниками).
За результатами перевірок та досліджень за поточний період 2021 року, були надані 66 приписів про усунення порушень. Робота щодо проведення комісійних перевірок об’єктів систем водопостачання та водовідведення триває, передає Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області.
-->
До теми
- До уваги ужгородців: Держпродспоживслужба не рекомендує купатися в річці Уж
- В Ужгороді проведуть комплексну дезінфекцію мереж водопостачання
- За період нересту на Закарпатті задокументували 8 кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля
- В Ужгороді тимчасово призупинили подачу води з водозабору «Минай»
- На Закарпатті продовжують досліджувати питну воду та кулінарну продукцію
- Ужгородські патрульні притягнули до відповідальності керманича, який пропонував хабаря
- Моніторинг якості води на відкритих водоймах Закарпаття: Що виявляють фахівці?
- Завтра частина Ужгорода залишиться без водопостачання
- До уваги ужгородців: вночі ремонтуватимуть водопровідну мережу
- Ужгородцям рекомендують зробити запаси питної води
- За минулий рік закарпатські патрульні зафіксували майже 20 тисяч порушень швидкісного режиму (ВІДЕО)
- Закарпаття: за рік складено майже 35 тисяч адмінпротоколів та постанов про порушення карантинних норм
- На декількох вулицях Ужгорода тимчасово припинено водопостачання
- Завтра в Ужгороді можливі перебої з водопостачанням
- Ужгородців інформують про про призупинення водопостачання в мікрорайоні т/ц “Осетія”
- Завтра в частині Ужгорода призупинять водопостачання
- В Ужгороді – аварійна ситуація на вулиці Другетів
- В Ужгороді тимчасово припинять водопостачання
- До уваги ужгородців: завтра частина міста залишиться без водопостачання
- Частина Ужгорода залишилася без водопостачання
До цієї новини немає коментарів