В Закарпатті – понад 74 тис. суб’єктів підприємництва

В Закарпатті – понад 74 тис. суб’єктів підприємництва
Станом на 1 жовтня 2021 року в державних податкових інспекціях Головного управління ДПС у Закарпатській області перебуває на обліку 74 080 основних платників податків.

 

Значна частина з них приватні підприємці – 47 989 осіб. Трохи менше перебуває на обліку юридичних осіб – 26 091 суб’єкт господарювання. – У порівняні з аналогічним періодом минулого року загальна кількість платників податків збільшилась на 1813 суб’єктів господарювання, зокрема кількість фізичних осіб збільшилась на 727 платників, а юридичних осіб на 1086, – інформує ЗМІ начальник Головного управління ДПС у Закарпатській області Олексій Петріченко.

Фахівців Головного управління ДПС у Закарпатській області нагадують, що фізичною особою підприємцем можна зареєструватись онлайн та офлайн. Онлайн можна зареєструватись за допомогою Порталу Дія (https://diia.gov.ua/services/reyestraciya-fop), або ж звернутися до державного реєстратора за місцем проживання у Центрі надання адміністративних послуг (ЦНАП).

На Порталі Дія протягом 10 хвилин, безкоштовно, можна зареєструвати фізичну особу підприємця, обрати загальну чи спрощену систему оподаткування. Реєстрація відбувається в автоматичному режимі без участі державного реєстратора.

У держреєстратора необхідно заповнити реєстраційну картку та обрати вид діяльності за КВЕД. Подати документи держреєстратору також можна спецлистом, або через представника (оформивши на нього попередньо нотаріально посвідчену довіреність). Після подання заяви реєстратор вносить відомості у Єдиний державний реєстр підприємств, установ та організацій (ЄДРПОУ) та автоматично повідомляє про реєстрацію органи ДПС, статистику та Пенсійний фонд. Зареєстрований підприємець автоматично буде перебувати на загальній системі оподаткування.

Разом із реєстрацією, або протягом 10-ти днів після реєстрації можна подати заяву про реєстрацію платником спрощеної системи оподаткування, а також завести книгу обліку доходів.

Варто взяти до уваги, що початок здійснення підприємницької діяльності рахується з моменту внесення відомостей у державний реєстр. Податкові зобов’язання починають нараховуватися з дня внесення відомостей в реєстр про те, що ФОП здійснює підприємницьку діяльність.

ДПС у Закарпатській області

Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі

 

26 жовтня 2021р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів