Як правильно купатися на Водохреща. Поради МОЗ

Як правильно купатися на Водохреща. Поради МОЗ
Міністерство охорони здоров'я опублікувало п’ять правил безпечного занурення у крижану воду на Водохреще. Там зазначається, що перед зануренням не бажано вживати алкоголь, а також зазначили захворювання, з якими протипоказано купання у зимовій воді.

 

Відповідні правила опубліковані на сайті Міністерства охорони здоров'я.

"Купання у крижаній воді на Водохреща – поширена традиція, отже вже зранку це робитимуть тисячі українців по всій країні. Про що варто пам’ятати, занурюючись в ополонку, і чи всім це варто робити – читайте 5 порад нижче", — ідеться у повідомленні.

У МОЗ також застерігають, що занурення в крижану воду жодним чином не допоможе зміцнити імунітет до COVID-19.

Правило перше.

Пірнайте за умови, якщо ви загартовувалися заздалегідь, адже різке занурення у холодну воду може спричинити погіршення самопочуття. Занурення у холодну воду може викликати запаморочення, блювання та шум у вухах, спазм коронарних артерій, аритмію, зупинку серця, судоми навіть у цілком здорової людини.

Правило друге.

Перед заходом у воду зробити інтенсивну розминку. Не пірнати різко, а вмити обличчя, обтерти груди, живіт, спину і лише після цього занурюватися по шию. Занурюватися з головою не варто – це може призвести до різкого охолодження організму.

Перебувати в крижаній воді можна 3-5 секунд.

Правило третє.

Відмовтеся від “зігрівання” алкогольними напоями. Алкоголь сприяє розширенню периферійних судин. Це збільшує тепловіддачу, тому тіло дуже швидко втрачатиме тепло.

Варто відмовитися від паління, адже воно порушує кровообіг і прискорює охолодження.

Правило четверте.

Після купання відразу слід одягнути теплий сухий одяг. Одяг має бути просторим, зручним, із мінімальною кількістю ґудзиків та застібок.

Правило п'яте.

Пірнати в ополонку можна лише в тому разі, якщо ви повністю здорові. А ще, бажано, перед пірнанням порадитись з сімейним лікарем.

Суспільне Закарпаття

 

19 січня 2022р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів