Як і де отримати “Доступні ліки” на Закарпатті: інструкція

У Закарпатській області 264 аптеки беруть участь у програмі реімбурсації “Доступні ліки”, з них 87 розташовані у невеликих містечках та селах.
Програма “Доступні ліки” покриває медикаментозне лікування:
· від серцево-судинних хвороб;
· від діабету 2 типу;
· для профілактики інфарктів та інсультів;
· від бронхіальної астми;
· від розладів психіки та поведінки;
· від епілепсії;
· від нецукрового діабету;
· інсулінозалежного діабету (1 тип).
Інсуліни, необхідні людям, які хворіють на інсулінозалежний діабет, увійшли у програму реімбурсації з 1 жовтня 2021 року. У програму включено 76 препаратів інсуліну та їх аналоги швидкої, середньої, тривалої дії та комбіновані. З них 47 — повністю безоплатні.
Це значно збільшило доступ пацієнтів із цукровим діабетом до лікування. Усього у Закарпатській області 171 аптека відпускає інсуліни.
За весь час роботи е-рецепту за програмою “Доступні ліки” у Закарпатській області погашено 943 тисячі рецептів. З них на інсуліни — 8,1 тис. е-рецептів.
Для того, щоб отримати необхідні ліки, пацієнт має звернутися до свого сімейного лікаря або іншого лікаря, який випише необхідний електронний рецепт. А саме:
· Пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою, діабетом ІІ типу електронний рецепт на “Доступні ліки” виписує сімейний лікар, терапевт або педіатр, з яким укладена декларація. Так само і з “Доступними ліками” для профілактики інсультів та інфарктів.
· Пацієнтам із нецукровим та інсулінозалежним діабетом електронний рецепт на десмопресин або інсулін може виписати ендокринолог або сімейний лікар. Але лікар, з яким укладена декларація, зможе виписати рецепт тільки після того як ендокринолог створив план лікування для пацієнта, де вніс усі необхідні призначення на ліки.
· Пацієнтам із розладами психіки та поведінки електронний рецепт виписує виключно психіатр.
· Пацієнтам із епілепсією електронний рецепт на ліки виписує невролог чи психіатр.
Схема отримання електронного направлення у всіх лікарів однакова — пацієнт записується на прийом, лікар проводить огляд та виписує необхідний рецепт. Е-рецепт надходить на мобільний пацієнта у вигляді смс із унікальним номером та кодом підтвердження.
Якщо у пацієнта є визначена схема лікування, е-рецепт можна одержати у свого сімейного лікаря, педіатра чи терапевта по телефону. Але про це потрібно заздалегідь домовитися з лікарем. Пацієнту на телефон надійде смс-повідомлення із номером рецепта і кодом підтвердження. А його близькі можуть отримати ці ліки і принести пацієнтові, у випадку якщо людина на карантині або їй важко пересуватися.
Далі пацієнтові потрібно знайти зручну для нього аптеку, в якій можна одержати безоплатні або з невеликою доплатою ліки за електронним рецептом.
1. Знайти аптеку допоможе дашборд — “Електронна карта аптек-учасниць програми реімбурсації лікарських засобів”. У лівому крайньому стовпчику потрібно вибрати область та населений пункт. Карта покаже перелік аптек, де пацієнтові можна отримати ліки.
Або шукати аптеку з наліпкою “Доступні ліки”. А у випадку, якщо пацієнтові потрібен інсулін — “Інсулін+”.
2. Пацієнт звертається до обраної аптеки з е-рецептом. Щоб отримати ліки, необхідно назвати фармацевту номер електронного рецепта. Переконатись, що необхідні ліки є у потрібній кількості. Назвати код підтвердження і отримати потрібні ліки безоплатно або з невеликою доплатою.
3. Якщо у аптеці немає саме того лікарського засобу, який бажає отримати пацієнт, він не називає код підтвердження рецепта, і має змогу звернутися до іншої аптеки. Або замовити той лікарських засіб, який відсутній в аптеці у момент звернення. Це безоплатно. Аптека не має права відмовити у цій послузі, оскільки вона підписала договір з НСЗУ. Якщо пацієнту відмовили, потрібно звернутись до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.
Якщо у пацієнта немає телефону, то лікар, виписуючи електронний рецепт, роздрукує його у вигляді інформаційної пам’ятки на папері. Саме з цією пам’яткою потрібно йти в аптеку.
НСЗУ адмініструє програму “Доступні ліки” з квітня 2019 року. З кожним роком програма покриває все більше пацієнтів з різними захворюваннями. До програми додаються нові аптеки-учасниці у всіх куточках нашої країни, як у містах, так і в селах. А перелік препаратів з кожним роком збільшується. Адже мета Національної служби здоров’я — розширити доступ українців до безоплатного лікування.
Пресслужба НСЗУ
Читайте наші найцікавіші новини також у Інстаграмі та Телеграмі
-->
До теми
- У навчальних закладах Закарпаття розпочалася вступна кампанія
- На Закарпатті чоловік зґвалтував 11-річну дівчинку
- Через Закарпатську митницю від початку війни переправили понад півтисячі тонн гумдопомоги
- Закарпатські прикордонники виявили 30 ящиків сигарет поблизу кордону з Угорщиною
- Прикордонники розповіли про ситуацію з чергами у пунктах пропуску на Закарпатті
- Намагався вбити двох односельчан: 20-річного закарпатця взято під варту
- Синоптики прогнозують на Закарпатті довгоочікуване потепління (ВІДЕО)
- На Закарпатті четверо українців хотіли виїхати до Угорщини з підробленими свідоцтвами про народження дітей
- На Закарпатті судитимуть чоловіка за ухиляння від призову на військову службу
- Послугами Закарпатської служби зайнятості з початку воєнного стану скористалися близько 8,5 тисяч громадян
- Майже 500 пачок сигарет намагалася незаконно перевезти за кордон 24-річна закарпатка
- На Закарпатті демонтували пам’ятники Горькому, Зої Космодем’янській та Валі Котику
- Понад дві тисячі пар новенького взуття на 2 млн грн «забули» вказати у документах як гуманітарний вантаж
- Управління ДСНС України в Закарпатській області отримало допомогу з Нідерландів
- На Закарпатті тривають пошуки чоловіка, який на автомобілі з'їхав у річку
- Прикордонники розповіли про ситуацію з чергами у пунктах пропуску на Закарпатті
- Закарпатські прикордонники затримали 20-річного "пенсіонера"
- На Закарпатті відновили роботу підстанції, у яку влучила ракета
- Ворог хоче паралізувати роботу транспортної інфраструктури – керівник Закарпаття
- На Закарпатті в автомобілі «швидкої» фельдшерська бригада приймала пологи
До цієї новини немає коментарів