Балога протягнув ще 8 штиків

Як ми повідомляли, обласна територіально-виборча комісія занадто довго рахувала протоколи з районів. Вирішувалася доля двох фракцій — Демократичної партії угорців (Гайдоша) та Соціалістичної партії (Пристаї—Гісема), які зависли на тривідсотковому рубежі у проходженні до облради.

 

"Барва" намагається зробити головою облради свого Балогу, тому й не дивно, чому ТВК останніми рахувала саме протоколи з Мукачівщини. Адже у ці протоколи балогівці могли написати які завгодно цифри, бо повністю підігнули під себе всі виборчі комісії. З одного боку в разі проходження до облради ще двох фракцій, "Наша Україна" втрачала 3 депутатські місця, по кілька місць втрачали БЮТ, Партія регіонів та НБЛ. Балогівцям було начхати на це, бо в результаті торгів з соціалістами та гайдошівцями, вони отримали в раді 8 вірних штиків, які на знак подяки за проходження в раду тепер вимушені будуть голосувати за призначення Балоги головою облради. Така ось нескладна арифметика.
І ось остаточні цифри: 3 %-й бар’єр подолали блок "Наша Україна" (30 мандатів), БЮТ (25), Партія регіонів (15), Народний блок Литвина (7), КМКС Партія угорців України (5), Демократична партія угорців України (4), СПУ (4).
Що стосується Мукачівщини, то балогівці тут явно перестаралися. Ці бовдури вже свого часу написали в Закарпатті цифру за кучмістський референдум 101%, тому фальсифікації для них — рідна стихія. Повальна перемога "Нашої України" на Мукачівщині — це блискуча робота штабу, чи звичайна фальсифікація? Чомусь видається, що справжні результати значно скромніші.
Які шанси у Балоги очолити облраду? Шанси є, але буде важко, бо не всі продаються і не всі сидять під бандитами. Більшість депутатів розуміють, що можуть бути просто використаними і потім викинутими як непотріб і при цьому назавжди загубити свою політичну кар’єру, бо народ не пробачить прогинання перед Балогою, який рано чи пізно наступить на призначені для нього граблі.
Деякі партії почали чистки своїх рядів, сподіваючись позбутися балогівців, але зробили це невміло і невчасно, чим тільки додали мотивів для цих будяків перейти в стан ворожого табору зі спокійною совістю. Тому тепер Балога може сподіватися і на підтримку з десятка представників, зокрема БЮТ. БЮТівці затіяли чистку рядів, але так і не довели її до завершення, чим тільки здобули Балозі зайвих прихильників.
Багато що залежить і від столичних домовленостей. У разі створення коаліцій на центральному рівні, відбудеться відповідна їх трансформація і на регіони, хоча більшість політиків схильні вважати, що в регіонах цілком можливі автономні (незалежні від центральних) коаліції.
Одне слово, вже дуже скоро ми знатимемо, чи перетвориться Закарпаття на "Барвостан", чи все-таки нова рада матиме раціональне зерно.
Слід також зауважити, що преса Балоги останнім часом стала особливо агресивною і брудною. Такими злими вони не були навіть під час виборчої кампанії. Можливо, це пояснюється тим, що Балога насправді зрозумів свою істинну поразку на виборах і дав прочухана придворним писакам.

РАЙОННІ ТА МІСЬКІ РАДИ

Тепер кілька слів про те, якими будуть районні та міські ради в Закарпатті. Як свідчать цифри, люди голосували за партії та блоки не завжди однаково в обласну та місцеві ради. Зокрема, у деякі ради пройшли есдеки з блоком "Не так!". У Чопі взагалі на першому місці партія залізничників "Відродження", яка в облраду так і не потрапила, чим засмутила нинішнього голову облради Андруся, що планував потрапити до облради саме за списками "Відродження". В Перечинську райраду пройшов "Християнський рух" хлібо-булочного магната Грицика. А в Перечинську міськраду (і тільки) пройшли 2 представники НДП. Або ще таке — Ліберальна партія буде мати аж 5 представників у Міжгірській райраді, а на Іршавщині гарно виступила партія "Третя сила". Нижче подаємо таблицю в розрізі районних та міських рад. Аналізуйте. Щоправда, так і не розродилася результатами Свалявська міська територіальна комісія, тому цифри у міськраду Сваляви поки попередні. А загальні цифри такі: "Наша Україна" буде мати в області 254 депутатів райрад і 103 міськрад. БЮТ відпо-відно — 172 і 90. Партія регіонів — 114 і 50. Блок Литвина — 60 і 20. Соціалістична партія — 61 і 22. КМКС партія угорців — 49 і 22. Партія "Відродження" — 40 і 16. Демократична партія угорців — 36 і 9. ПОРА — 7 і 17. "Християнський рух" — 9 і 5. Блок Костенка і Плюща — 3 і 8. ПРП — 9 і 0. "Не Так!" — 6 і 2. "Третя сила" — 4 і 4. Блок Цірика — 6 і 0. ПНЕРУ — 6 і 0. ЛПУ — 5 і 0. Парітя Зелених — 2 і 2. НДП — 2 і 2. СелПУ — 2 і 2. "Єдина Україна" — 4 і 0. "Собор" — 3 і 0. ХДПУ — 3 і 0. "Демократичний союз" — 0 і 2. Партія честі і боротьби з корупцією — 0 і 1.
РІО

 

08 квітня 2006р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів