Закарпатські правоохоронці показали діткам-переселенцям найбільше озеро українських Карпат

Закарпатські правоохоронці показали діткам-переселенцям найбільше озеро українських Карпат
Вчора, 29 квітня, ювенали Головного управління Національної поліції у Закарпатській області спільно з місцевими правоохоронцями влаштували справжнє свято для діток-переселенців. Усі ці хлопчики та дівчатка вимушено виїхали до нашої області з рідних домівок. Тому, щоб відволікти їх від всіх пережитих проблем, поліцейські постійно організовують цікаві екскурсії та зустрічі.

 

Цього разу діткам віком від 6 до 16 років з Київщини, Донеччини та Харківщини показали найулюбленіші місця закарпатців: місцевих та екзотичних тварин, а також одне із найгарніших озер України. Його місцеві називають Морським Оком за неймовірно красиву синь води. З «косолапими», які нещодавно попрокидалися після зимової сплячки, діти познайомилися у «Реабілітаційному центрі для бурих ведмедів». Учасникам екскурсії розповіли історії деяких ведмедиків, пояснили як за ними доглядають, допомагають повернутися до звичного життя після пережитого стресу. Дітки радо фотографувалися з тваринами.

Ширший перелік цікавих тварин для діток запропонував еко-парк «Долина вовків». Тут учасники екскурсії побачили оленів, поні, косуль, віслюків і навіть лева. Діти зазначили, що більшість із них вперше бачать таких дивовижних звірів.

Окремою окрасою екскурсії став візит на озеро «Синевир» в гірському масиві Внутрішні Ґорґани – один із найгарніших водних об’єктів України та найбільше озеро Українських Карпат. Діткам надзвичайно цікаво було дізнатися секрет озера, адже будучи розташованим на висоті 989 метрів, воно прогрівається на сонечку лише на кілька метрів і навіть в найспекотнішу погоду всього до 13 градусів тепла. Також діткам розповіли, що навколо озера впродовж року росте близько 90 видів рослин занесених до Червоної книги України. Тому вони впевнено заявили, що обов’язково відвідають його ще у майбутньому.

Насамкінець, учасників екскурсії місцеві жителі регіону пригостили традиційними карпатським чаєм з медом та побажали діткам миру.

«Подібні зустрічі з дітьми дуже важливі. Ми постійно намагаємося їх підтримувати, допомагаємо пережити ці непрості часи. Найлегше це зробити, даруючи нові, захоплюючі спогади. Разом із тим, ми намагаємося побільше спілкуватися з хлопчиками та дівчатками під час таких зустрічей, відповідати на їх питання, допомагати їм порадами та розраджувати розумінням», – розповів начальник сектору ювенальної превенції Андрій Курта.

Поліція Закарпатської області

 

30 квітня 2022р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів