На Закарпатті СБУ системно виявляє та блокує схеми незаконного перетину держкордону потенційними призовниками

На цей раз протиправний механізм полягав у внесенні до бази даних «Шлях» неправдивих відомостей про те, що чоловіки призовного віку є волонтерами або ж перевізниками та виїжджають за кордон за гуманітарною допомогою.

 

Це було підставою для безперешкодного перетину держкордону в пунктах пропуску. За даними слідства, до організації схеми причетні двоє мешканців Тячівського району. За оперативними даними, від імені місцевих фірм та громадських організацій, вони виготовляли документи, на підставі яких, до системи «Шлях» вносилися недостовірні відомості.

Вартість своїх «послуг» для перетину держкордону потенційних призовників зловмисники оцінили у 4000 доларів США за одну особу.  Ділків затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України під час отримання частини неправомірної вигоди. У межах кримінального провадження, вирішується питання про оголошення їм про підозру ч. 2 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Заходи з документування оборудки здійснювалися спільно з ГУ Національної поліції, ВВБ по 27 прикордонному загону за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури. 

Нагадаємо, що СБУ системно блокує схеми незаконного переправлення потенційних призовників та притягує зловмисників до відповідальності. 

СБУ в Закарпатській області

 

05 серпня 2022р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів