УжНУ отримав сучасну медичну систему нейронавігації у рамках ґранту HUSKROUA. Чому це важливо для області?
Провідні нейрохірурги кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського університету за підтримки відділу міжнародних зв’язків написали і виграли ґрантовий проєкт «Впровадження нових стандартів та технологій хірургічного лікування захворювань центральної нервової системи в транскордонному регіоні». У його рамках закупили сучасну систему нейронавігації і вже встигли її випробувати на практиці. Медіацентр УжНУ дізнавався, чим таке обладнання буде корисним.
Начальниця відділу міжнародних зв’язків Оксана Свєженцева інформує:
– Цей проєкт УжНУ вдалося втілити у партнерстві з Медичним центром Дебреценського університету в Угорщині за фінансової підтримки Європейського Союзу через Спільну операційну програму Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014—2020. Головна його мета – поліпшення рівня медичної допомоги у галузі нейрохірургії у прикордонних регіонах України та Угорщини. Нам надано ґрант ЄС на 366 418 євро — більша частина коштів передбачена саме на систему нейронавігації Medtronic Stealth S8 та програмне забезпечення до неї. Цікаво, що обладнання найсучасніше – виготовлене у лютому 2022 року.
Першими випробували нейрохірургічне обладнання ректор Ужгородського університету, професор кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Володимир Смоланка та асистент кафедри Володимир Смоланка-молодший.
– Ця нейронавігаційна система допомагає нейрохірургу повністю орієнтуватися, в якій ділянці мозку пацієнта він перебуває за даними попередньо виконаних обстежень МРТ, КТ та інших нейровізуалізаційних знімків, — пояснює Володимир Смоланка-молодший. — За допомогою планувальної станції апарат з’єднує всі ці знімки й накладає одне на одного. Таким чином маємо зіставлені всі наявні дані й за допомогою спеціального покажчика пойнтера можемо розуміти, в якій саме точці мозку перебуваємо. Це допомагає виконувати поставлене завдання в максимально можливому обсязі. Особливо актуально це для випадків, коли проблемна ділянка візуально не відрізняється від тканини головного мозку навіть із використанням операційного мікроскопа.
Володимир Смоланка-молодший проводить операцію за допомогою системи нейронавігації
– Після отримання найбільш сучасної системи навігації можемо з гордістю заявити, що операційний блок Обласного клінічного центру нейрохірургії та неврології, який є клінічною базою кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії УжНУ, обладнаний на рівні найкращих клінік Європи, — коментує ректор УжНУ професор Володимир Смоланка. — Нейронавігація забезпечує найвищу безпеку операцій, надає хірургу можливість звіряти положення своїх інструментів в режимі онлайн. Особливу цінність це має при видаленні пухлин функціонально важливих ділянок мозку, наприклад, стовбуру головного мозку. На базі Центру нейрохірургії проводимо такі операції пацієнтам зі всієї України, а спеціалісти кафедри мають чи не найбільший досвід з хірургії пухлин стовбуру головного мозку у Європі, їх регулярно запрошують як лекторів на провідні наукові конференції за кордон.
Володимир Смоланка під час операції з системою нейронавігації
Цю навігаційну систему можна використовувати для лікування пацієнтів з пухлинами центральної нервової системи, судинною патологією головного мозку, дегенеративними захворюваннями хребта і його травм та епілепсією. Вона дозволить зменшити час та обсяг операцій, частоту післяопераційних ускладнень та забезпечити хорошу якість життя пацієнтів у післяопераційний період. А нейрохірурги кафедри зможуть писати наукові роботи на якісно новому рівні.
– Використання навігаційної системи поряд з сучасним операційним мікроскопом, ендоскопічним обладнанням, нейрофізіологічним моніторингом та інтраопераційним УЗД під час операцій на головному мозку дозволить нашим нейрохірургам встановити новий стандарт якості в наданні високотехнологічної медичної допомоги, — резюмує ректор.
Ксенія Шокіна – спеціально для Медіацентру УжНУ
До теми
- Солдат ламається не на війні, а коли вертається назад - автор «Історії, яку варто почути» Євген Дубровський
- Графік святкових богослужінь до свята Богоявлення (Хрещення Господнього) та освячення води 2025 року в Ужгороді
- В Ужгороді вже понад 70 мініскульптурок. Як все починалося і скільки встановлені без спеціальних дозволів
- В Ужгороді у новорічну ніч народилося двоє дівчаток та хлопчик
- Богдан Андріїв: "Хай 2025 рік стане роком довгоочікуваної перемоги та миру!"
- В Ужгороді провели різдвяну зустріч для родин полеглих захисників
- В Ужгороді відбулася благодійна колядницька хода
- Богдан Андріїв: "Бажаю, щоб Різдвяна зірка осяяла дорогу додому всім, хто зараз далеко від рідних"
- В Ужгороді два роки діє соціальна послуга «Асистент дитини»
- Від початку 2024 року в УжНУ припинили навчання 549 студентів-чоловіків віком понад 25 років
- Адміністратори ЦНАПу Ужгородської міськради здійснили виїзний прийом із використанням мобільного кейсу
- В Ужгороді студенти створили студію дубляжу і озвучують українською відомі мультфільми
- День відкритих дверей провели в інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» в Ужгороді
- Благодійний забіг до Дня Святого Миколая «Пробіжи — Допоможи» вже цієї неділі в Ужгороді
- Ужгородський скансен запрошує завтра на майстер-клас із виготовлення різдвяних прикрас та подарунків!
- В Ужгороді відбудеться благодійний передріздвяний ярмарок, приходьте родинами!
- Майстер-класи із виготовлення вертепу діють в Ужгороді
- "Мені більше їхати було нікуди". Історія переселенки, яка в Ужгороді знайшла роботу і почала все спочатку
- В обласній станції переливання – нестача крові майже всіх груп. Закарпатців закликають ставати донорами
- В Ужгороді триває реєстрація учасників виставки-конкурсу «Міс-кіс 2024»
До цієї новини немає коментарів