Закарпатські аудитори за вісім місяців 2022 року виявили порушень на суму 168,8 млн грн

Закарпатські аудитори за вісім місяців 2022 року виявили порушень на суму 168,8 млн грн
Про це нашому виданню в бліц-інтервю розповіла начальниця Управління Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області Світлана Миголинець.

 

- Пані Світлано, рокажіть коротко про роботу, пророблену фахівцями управління.

- Фахівці Західного офісу Держаудитслужби в Закарпатській області за січень – серпень 2022 року за результатами заходів державного фінансового контролю виявили порушень на загальну суму 168,8 млн грн, із яких фінансових порушень, що призвели до втрат фінансових та  матеріальних  ресурсів на суму понад 20 млн грн. 

- Сума значна, особливо в нинішній складний час... Чи вдалося усунути порушення? Бодай частково?

- Вжитими заходами забезпечено відшкодування втрат на суму майже 23 млн грн (з урахуванням відшкодування втрат матеріальних та фінансових ресурсів, виявлених у попередніх роках).

- Які порушення найчастіше виявляєте під час аудитів?

- Під час проведення аудиту виявлені факти неефективних управлінських дій та ризикових операцій, що призвели (можуть призвести) до упущених вигод (неотриманих доходів) та непродуктивних (зайвих) витрат на суму понад 29 млн грн. Але при цьому ми не тільки виявляємо, так би мовити, "помилки в роботі", але й пропонуємо, як їх усунути. Тож економічний ефект від реалізації пропозицій, наданих управлінням за результатами проведених державних фінансових аудитів, сягнув 15,3 млн грн.

- Чи працюють правоохоронці за результатами роботи фахівців Держаудитслужби?

- Певна річ: за результатами  проведених контрольних заходів Управлінням передано до правоохоронних органів матеріали 14 ревізій і перевірок та 1 аудиту. За переданими матеріалами  ревізій розпочаті 6 досудових розслідувань та вручено 2  письмові повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Три матеріали долучено до наявних кримінальних справ.

До суб’єктів господарювання, у яких виявлено порушення, застосовані дві фінансові санкції.

Протягом січня – серпня  2022 року  аудиторами складено 87 протоколів про адміністративне правопорушення та 84 особи притягнуто до відповідальності.

Крім того, працівники управління були залучені у 10 випадках правоохоронними органами як спеціалісти для надання консультації в рамках відкритих кримінальних проваджень. За результатами проведеної роботи виявлено порушень, що призвели до втрат на загальну суму 3,5 млн грн. Двом особам вручили підозру у скоєнні кримінального правопорушення.

- Пані Світлано, спасибі за розмову, успіхів вам!

Надія Петрів

 

27 вересня 2022р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів