Формулу перемоги Порошенка на безпековій конференції західні союзники зустріли оплесками

Петро Порошенко запропонував західним союзникам «Формулу Перемоги» України і всього цивілізованого світу. Його потужну промову на міжнародній безпековій конференції у Вісбі на острові Ґотланд (Швеція) зустріли оваціями. Порошенко закликав дати Україні важку зброю, винищувачі і танки, запровадити ембарго на російські енергоносії та прискорити членство України в ЄС і НАТО.
«Немає кращого способу врятувати світ, ніж допомогти Україні прямо зараз. Що нам потрібно, щоб виграти цю війну? Підтримуючи ідеї президента Зеленського щодо «Формули миру», хочу запропонувати нашу «Формулу перемоги», – сказав Порошенко.
За його словами, є 5 ключових елементів для перемоги України.
«Більше зброї Україні! Важке озброєння стандартів НАТО, бронетехніка, танки, реактивні винищувачі, ракетні системи та системи ППО. Повне та системне переозброєння Збройних Сил України на озброєння стандартів НАТО. Більше ніяких страхів. Путін і його міністр оборони визнали, що в цій війні Росії протистоять НАТО і колективний Захід. Ця ініціатива також сприятиме розвитку військової промисловості західних країн», – вважає Порошенко.
«Більше санкцій проти Росії та її союзників – Білорусі, Ірану, Сирії! Путінська ескалація не залишає іншого вибору, як посилити економічний тиск. Якщо зараз не час для повного ембарго на енергетичні ресурси та торгівлю з Росією, то коли настане такий час? Ви могли собі уявити, що за 6 місяців агресії проти України Росія щодня отримувала 900 мільйонів доларів США за експорт своїх енергоресурсів? Близько 85 мільярдів доларів США заплатив ЄС. Ваші гроші за газ витрачаються не на підвищення добробуту простих росіян. Вони витрачаються на війну, на ракети, танки, вбивства українців і підготовку до війни із Заходом. Не інвестуйте у війну!», – емоційно закликав п’ятий Президент.
Порошенко наголошує: спроба анексії українських територій має стати приводом для жорстких санкцій в енергетичній сфері, а також повного відключення російських банків від SWIFT, у тому числі Газпромбанку. «Більше того, повне ігнорування Росією Статуту ООН має призвести як мінімум до позбавлення Росії права вето в Раді Безпеки ООН», – наголосив Петро Порошенко.
«Третє: настав час Глобальної антипутінської коаліції. Ми маємо визнати, що поки Путін буде при владі в Росії, доти Росія буде воювати з Україною та з демократичним світом. Настав час визнати Росію державою-спонсором тероризму. Час переходити до офіційного оформлення зустрічей у Рамштайні в коаліцію, філософія якої базуватиметься на «Баварській формулі» Групи Семи – підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно. Де-путінізація потрібна не тільки Росії. Світ потребує де-путінізації. У тому числі через міжнародний трибунал за те, що вони зробили Україні та світовому порядку. І шляхом вигнання Росії з ООН – так само, як СРСР був викинутий з Ліги Націй», – пояснює Порошенко.
Четвертий елемент – це збільшення фінансово-економічної підтримки України. «Війна, яку веде Росія, є і військовою, й ідеологічною. Це війна між двома баченнями – між демократією та автократією. Переможе Україна – переможе демократія. Не лише в нашому регіоні, а й ширше. Нам потрібно відновити нашу економіку, промисловість, підтримати людей. Через війну українському бюджету щомісяця не вистачає 5 мільярдів доларів. Ми називаємо це «План Маршала 2.0 для України», – наголосив Порошенко.
Він також закликав прискорити членство України в ЄС та НАТО. «Жодна інша гарантія безпеки не зрівняється з членством в НАТО або не замінить її. Якщо ми хочемо довготривалого миру, безпеки та стабільності для всіх – почнемо з миру, безпеки та стабільності в першу чергу для України. Це станеться лише після того, як Україна стане повноправним членом як ЄС, так і НАТО», – зазначив Порошенко.
«Вітаю подання Україною заявки на вступ до НАТО. Це правильне та стратегічне рішення, яке я так довго відстоював. Воно має бути якомога швидше розглянуто, і я розраховую на сприяння з боку наших партнерів в НАТО у цьому процесі. Немає часу вагатися – час діяти», – закликав Петро Порошенко.
До теми
- Компенсацію витрат за працевлаштування ВПО цьогоріч отримали вже 84 роботодавці області
- Закарпаття стало майданчиком для VII Міжнародного безпекового форуму «Україна – ЄС – НАТО: стратегічні ініціативи в умовах глобальної кризи»
- Результати Ярмарку вакансій на Закарпатті: 143 людини вже працевлаштовані, 20 жінок здобувають нову професію
- На Закарпатті підписали меморандум для розвитку сімейних форм виховання дітей
- В ОВА обговорили реалізацію на Закарпатті Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні
- Підтримка ветеранів – інвестиція в майбутнє: онлайн-зустріч Закарпатської ОВА вже завтра
- 447 осіб з інвалідністю скористалися послугами Закарпатської служби зайнятості з початку року
- В ОВА обговорили нові підходи до вирішення трудових конфліктів
- З нагоди Дня Конституції - визнання для закарпатців, які змінюють країну
- Закарпаття отримало понад 5,3 млн грн на модернізацію харчоблоків у закладах освіти
- У кожній територіальній громаді Закарпаття працюватиме офіцер-рятувальник
- Щоб допомогти вступникам та їхнім батькам зорієнтуватися у вступній кампанії, працюватимуть спеціальні інформаційні лінії
- Послугами Закарпатської обласної служби зайнятості з початку року скористалися 6,4 тисячі шукачів роботи
- Майже 28 тис. документацій із землеустрою та оцінки земель оцифрували землевпорядники Закарпаття з початку року
- Закарпаття без «мертвих зон»: у віддалених селах покращать мобільний зв’язок
- 5 громад Закарпаття отримають кошти для створення сучасного освітнього простору у навчальних закладах
- Близько 1000 внутрішньо переміщених осіб отримали послуги обласної служби зайнятості з початку року
- Закарпаття вперше відвідав голова офісу Міжнародного комітету Червоного Хреста у Львові
- Онлайн-зустріч «Діалог влади та бізнесу»: як разом подолати трудові конфлікти — запрошують роботодавців
- Бізнес Закарпаття може скористатися грантовими можливостями програми «Горизонт Європа»
До цієї новини немає коментарів