"Їжею і дровами на зиму вже запаслися". Як на Закарпатті працює безкоштовний хостел для переселенців

За її словами, приїжджали люди з Харківської, Київської, Запорізької та інших областей. Хостел облаштували в селищі Великий Березний, що в Ужгородському районі.
.jpg)
Історії переселенців
Півроку подружжя Губокан провело в окупації. Родом вони з Дніпрорудного Запорізької області. Виїхати з міста їм вдалося лише наприкінці серпня.
"О 5 годині ранку я вставала і йшла в магазин, тоді був мороз. Одну булочку давали в один будинок. А в мене сім’я, в мене внуки. Ділили, старались. Галушки, макарони. Ціни піднялись дуже в нас", — розповідає вимушена переселенка Юлія Губокан. "Є на чому спати, є чим укритись, є на що лягти. Тепло у нас є".
"Ми тут не самі. Періодично людей нам підселяють. Все чисто, добре, комфортно. Не голодні", — каже переселенка Олена Новикова.
"Там, де ми жили, там уже нічого немає. Тут ми спимо. Собачка там, в ногах", — розповіла вимушена переселенка Галина Сигурова.
.jpg)
У хостелі облаштували 12 кімнат. Тут є ліжка, шафи, окремо пральня, душові кабіни з гарячою водою, кухня та їдальня.
Кухарка Тетяна Баняс каже: варять три рази на день. Ті, хто проживає, також допомагає готує, самі прибирають, миють посуд.
.jpg)
Щодня тут працює з десяток волонтерів. Їжею і дровами на зиму вже запаслися. Допомагають представники благодійних фондів та громадських організацій, — розповіла засновниця хостелу Римма Митрак. "Найбільша потреба у хостелі — це овочі. Також шукаємо генератор. Тому що тут частіше у нас виключають світло зараз".
Наразі у хостелі проживає майже півсотні людей. Переважно, це жінки з дітьми та люди похилого віку. Тут наразі є 10 вільних місць.
Суспільне Ужгород
До теми
- На Закарпатті викрито підприємців, які під прикриттям міжнародних перевезень організовували виїзд за кордон фіктивних водіїв
- Поліція Ужгородщини відкрила кримінальне провадження за фактом загибелі тварин на одному з фермерських господарств
- Різдвяний облік птахів: ужгородців запрошують на тематичну екскурсію «Зимуючі птахи нашого краю»
- Закарпатським рятувальникам представили нового керівника
- Ужгородський скансен: музейний календар на 2026 можна виграти за донат для ЗСУ!
- На канікули до Угорщини: 205 дітей військовослужбовців, загиблих воїнів вирушили на оздоровлення
- В Ужгороді водій без прав і з ознаками сп’яніння намагався втекти від поліції
- За 2025 рік закарпатські митники запровадили 947 справ про порушення митних правил на суму 261 млн грн
- 300 доз вакцини проти ВПЛ розподілили серед амбулаторій Ужгорода
- На Закарпатті підприємець намагався контрабандою вивезти за кордон лісоматеріали
- Прикордонники Мукачівського загону виявили 45-річного жителя Тячівського району, який перебував у розшуку
- Прикордонника Чопського загону Дениса Петренка нагородили державною відзнакою
- У Виноградові прокурором доведено вину серійного грабіжника
- На кордоні зі Словаччиною викрили двох киян, які вдавали з себе багатодітних батьків
- На Тячівщині поліцейські врятували жінку від самогубства
- В Ужгородському скансені відбудеться відкриття виставки живопису Ярослава Ілька
- На Тячівщині жінка керувала авто в стані сп’яніння та з підробленим посвідченням водія
- На Закарпатті затримали двох осіб за організацію незаконного перетину кордону
- Хуліганський напад у Мукачеві в новорічну ніч – повідомлено про підозри трьом нападникам
- Від початку року Закарпаття вже стало новим домом для понад 20 сімей, які через війну були вимушені залишити рідні оселі

До цієї новини немає коментарів