Про ситуацію із відключенням електроенергії в Ужгороді, на Закарпатті (ВІДЕО)
Як зазначив на початку міський голова Богдан Андріїв, щоб фахово пояснити людям, що відбувається із відключенням світла, про графіки відключень, живлення критичної інфраструктури, запросили генерального директора ПрАТ «Закарпаттяобленерго» Олександра Білака.
У брифінгу взяли участь також секретар міської ради Арсен Мелкумян, заступник міського голови Вадим Борець, депутати та працівники Ужгородської міської ради, журналісти, мешканці міста. Богдан Євстафійович наголосив, що всім відомо, що близько 50% енергетичної інфраструктури України зруйновано через обстріли росіянами об’єктів енергетики. Подякував енергетикам, які працюють цілодобово, щоб вирівняти ситуацію з енергопостачанням, та нашим Збройним Силам, завдяки яким енергетики можуть проводити такі відновлювальні роботи, а ми можемо тут працювати.
«Є багато запитань до нас, як міської влади. Я практично цілодобово відповідаю ужгородцям, намагаюся пояснити ситуацію. Однак найбільша проблема – що люди не можуть зрозуміти, чому в одних будинках світло є, а в інших поряд немає», – відзначив міський голова.
Прокоментував у зв’язку із цим і ситуацію з вуличним освітленням. Відзначив, що вмикають його на кілька годин увечері, коли більшість людей повертаються з роботи, діти із школи чи гуртків. Погодили часткове відновлення вуличного освітлення з керівництвом «Закарпаттяобленерго» та Закарпатської ОВА з огляду на те, що зросла кількість ДТП, наїздів на пішоходів. Не освітлюються вулиці, які знаходяться на лінії, де ввечері відключене енергопостачання.
Дефіцит потужності електроенергії, доведений Закарпаттю, перевищує 50%, у пікові навантаження – понад 70 %. Про це сказав генеральний директор ПрАТ «Закарпаттяобленерго» Олександр Білак. Він наголосив, що сьогодні наявний дефіцит електроенергії по всій Україні, і причиною цього є ракетні обстріли окупантами об’єктів інфраструктури. Те обладнання, яке було зруйновано, цілодобово відновлюється, але на це потрібно багато часу і значні зусилля.
«Дефіцит потужності з електроенергії для Закарпатської області на сьогодні, 28 листопада, на рівні 200 мВт, а це всього 50 % від потреби. Торік в аналогічний час потреби області сягали 400 мВт, а в години пік ще більше», – розповів Олександр Білак.
Додав, що доводиться вимикати половину області, а в години пік – і до 70 % області. При цьому енергетикам необхідно буквально за лічені хвилини ухвалювати рішення для того, щоб балансувати систему. Також розповів, що схеми електроенергії побудовані і розроблені в мирний час, і не адаптовані під воєнний. Відповідно, розроблені такі ж графіки. Але якщо доводяться ліміти по потужності, які не дозволяють позмінно застосовувати черги, то доводиться виходити за їхні межі. Така ситуація і є останнім часом.
За словами Олександра Білака, наразі в області забезпечується робота критичної інфраструктури – лікарень, водоканалів, залізниці, військових об’єктів, для них електроенергія подається першочергово. У ті схеми електропостачання, які будувалися для них, під час розбудови мікрорайонів потрапляли певні квартали чи вулиці, і зараз під час застосування обмежень їх не відмикають. І споживачів, яким пощастило потрапити у їхнє число, наполегливо просять економити електроенергію: чим більше знизять вони споживання, тим більше потужності вистачить для інших.
«Якщо енергетики не дотримуються доведених обмежень, застосовують Спеціальні графіки аварійних відключень, на те, щоб їх застосувати, мають 3 хвилини, і тоді відключають цілі райони. Наприклад, нещодавно так відімкнули повністю Рахівщину і Тячівщину», – наголосив Олександр Білак.
Міський голова Богдан Андріїв також розповів, що для об’єктів критичної інфраструктури – а це лікарні, водоканал – закупили генератори, вони можуть забезпечити найбільш нагальні потреби цих закладів та установ. Разом із тим, придбають для них генератори ще більшої потужності, кошти для цього є, тривають процедури закупівлі.
«Ми розгорнули Пункти незламності і в Ужгородській міській раді, і в «Совиному гнізді», у школі №6 та Класичній гімназії. Відгукнувся й бізнес – дякую підприємцям, які облаштували місця, де люди можуть зігрітися та зарядити гаджети. Якщо буде відімкнення електроенергії понад 24 години, то розгорнемо ще додатково такі Пункти на базі наших шкіл. Прошу мешканців міста із розумінням поставитися до ситуації в державі і пам’ятати, що в прифронтових областях та у тих, де тривають бої, усе набагато гірше», – звернувся до ужгородців Богдан Андріїв.
Секретар міської ради Арсен Мелкумян запропонував створити робочу групу для комунікації із обленерго та можливої оптимізації графіків відключень світла, до якої, крім енергетиків, також увійдуть депутати міської ради, представники департаменту міської інфраструктури, освітньої та медичної галузей.
Ужгородська міська рада
До теми
- На Закарпатті прогнозують погіршення погоди - сніг, хуртовини, на дорогах ожеледиця
- На Закарпатті створили адаптаційний прихисток для дітей, яких повернули з-за кордону
- З початку холодного сезону до медичних закладів Закарпаття звернулися 34 пацієнти з переохолодженням
- Що на Закарпатті читали дорослі та діти у 2024 році?
- Два роки за новим календарем. Як у 2024 закарпатці почали ставитися до нових дат християнських свят
- В антології «Наша Перша світова» представлено і Закарпаття
- Овочі здорожчали, а взуття здешевшало: як змінилися ціни на Закарпатті впродовж 2024 року
- У скільки обійдеться закарпатцям новорічний стіл?
- Василь Полянський: Герой, який завжди в серцях
- На Ужгородщині - спалах кору, хворіють переважно діти
- Мирослав Білецький привітав закарпатців з Різдвом Христовим
- 34% ромських дітей, які зазнали булінгу в школі, не мають бажання вчитися - результати дослідження
- Святий вечір-2024: які традиції, що має бути на столі та що категорично заборонено
- "Власна розробка": як "Птахи Мадяра" використовують на фронті FPV-дрони на оптоволокні
- В очікуванні снігу: що українцям готує цьогорічний гірськолижний сезон в Карпатах
- У селі Щасливе зустріли Вифлеємський вогонь
- «Гордився, казав: "Йду захищати Батьківщину і повернуся"» — спогади про Івана Рошинця
- Простір для дітей відкрили в Закарпатському обласному центрі зайнятості
- Із 1 січня у бригадах швидкої працюватимуть парамедики і медичні техніки
- Персональні подарунки отримали поранені захисники від ужгородських школярів
До цієї новини немає коментарів