Потрібна кров усіх резус мінус. У Закарпатській станції переливання критична нестача крові

Потрібна кров усіх резус мінус. У Закарпатській станції переливання критична нестача крові
У Закарпатській обласній станції переливання критична нестача крові. Про це Суспільному повідомила виконувачка обов'язків директора медзакладу Мирослава Хрипак. За її словами, потрібна кров усіх резус-мінус, третя та четверта резус-плюс.

 

"У зв'язку і збільшенням кількості пацієнтів у медзакладах Закарпатської області, які потребують резус негативної крові, станція переливання закликає жителів області здати кров. Використовується дуже багато компонентів крові, кров усіх груп резус-мінус критично потрібна. Також потрібна третя та четверта група крові резус-плюс. Рятуймо потерпілих, поранених і хворих своєю кров`ю", — розповіла Мирослава Хрипак.

Здати кров можуть всі охочі в Закарпатській обласній станції переливання крові з понеділка до п'ятниці з 9:00-14:00 за адресою м.Ужгород, вул. Льва Толстого, 15.

Хто може бути донором крові і як готуватися до здачі крові, — МОЗ

Донором крові в Україні може бути людина віком від 18 років, вагою від 50 кг.

Абсолютні протипоказання для донорства крові та її компонентів

Незалежно від давності захворювання та результатів лікування, донорами крові не можуть бути з інфекційними, паразитарними та соматичними захворюваннями: СНІД, носійство ВІЛ-інфекції, сифіліс, гепатит, туберкульоз, бруцельоз, злоякісні новотвори, хвороби крові, органічні захворювання ЦНС, повна відсутність слуху і (або) мови, психічні захворювання, наркоманія, алкоголізм, серцево-судинні захворювання, хвороби органів дихання, органів травлення, захворювання печінки та жовчних шляхів, захворювання нирок, шкіри тощо.

Також для донорства крові та її компонентів є тимчасові протипоказання. З повним переліком протипоказань можна ознайомитися на сайті МОЗ.

Як підготуватися до здачі крові

  • За три дні до донації відмовтеся від прийому анальгетиків і аспірину, а також ліків, що містять їх (ці речовини погіршують зсідання крові).
  • Намагайтеся обмежити вживання жирної, смаженої та молочної їжі напередодні та в день здачі крові.
  • Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).
  • Обов’язково виспіться і з’їжте легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді).
  • Не вживайте алкоголь за 48 годин до донації.
  • Не паліть за 2 години до донації.

 

04 квітня 2023р.
-->

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів