Чи потрібно видаляти зуб мудрості?

Чи потрібно видаляти зуб мудрості?
Зазвичай людина має чотири зуби мудрості, однак, у деяких випадках люди можуть мати менше або взагалі не мати зубів мудрості. З’являються зуби мудрості зазвичай у віці між 17 і 25 роками.

 

Часто зуби мудрості можуть викликати проблеми, оскільки не завжди достатньо місця для їх повного росту. Це може призводити до таких проблем, як перекриття інших зубів, запалення ясен або утворення кіст. У багатьох випадках рекомендується видалення зубів мудрості.

Який процес видалення зубів мудрості?

Процес видалення зубів мудрості зазвичай виконує лікар стоматолог-хірург і включає наступні кроки:

 1. Консультація та оцінка. Лікар проведе огляд вашої ротової порожнини та рентгенівське дослідження, щоб оцінити положення зубів мудрості, їх розвиток, можливі ускладнення та прийняти рішення про видалення.

 2. Планування та підготовка. Після консультації буде запланована процедура видалення. Ви можете отримати інструкції щодо прийому їжі та рідини перед процедурою. Залежно від складності видалення та вашого стану здоров'я, може знадобитися застосування загальної анестезії або місцевої анестезії.

 3. Видалення. Під час процедури лікар зробить розріз у яснах, щоб отримати доступ до зуба мудрості. Потім буде виконане видалення зуба з використанням спеціальних інструментів. Якщо зуб мудрості виростає криво, лікар може розрізати або роздробити зуб на частини для легшого видалення.

 4. Закриття ран. Після видалення зуба мудрості лікар зазвичай накладає шви для закриття рани у яснах. Шви можуть бути розпадними або нерозпадними, залежно від конкретної ситуації.

 5. Післяопераційний догляд. Вам будуть надані післяопераційні інструкції, включаючи вказівки щодо застосування льоду, прийому лікарських препаратів для контролю болю та запобігання інфекції, правильного харчування та гігієни ротової порожнини. Також буде назначено післяопераційні візити для перевірки зцілення та видалення швів (якщо вони були нерозпадними).

Чого не можна робити після видалення зуба мудрості?

Після видалення зуба мудрості важливо дотримуватися деяких обмежень і рекомендацій для запобігання ускладнень. Отже, не рекомендується робити після видалення зуба мудрості:

 • Не плануйте фізичні навантаження. Уникайте важких фізичних зусиль, включаючи піднімання важких предметів або напруження, оскільки це може спричинити кровотечу або розрив швів.

 • Уникайте вживання гарячих або гострих їжі та напоїв. Гаряча або гостра їжа може подразнити ранку і призвести до болю або запалення. Краще обирати прохолодну або теплу їжу, яка не травмує операційну ділянку.

 • Не вживайте алкоголь та не паліть. Алкоголь та куріння можуть затримати процес заживлення і збільшити ризик запалення.

 • Уникайте використання солоних або газованих напоїв. Солона або газована рідина може подразнити ранку та викликати біль.

 • Не використовуйте солодкі, липкі або тверду їжу. Їжа, яка може застрягти в операційній ранці, може спричинити інфекцію або запалення. Краще обирати м'яку, легку їжу.

 • Уникайте великих рухів щелепи. Намагайтеся не широко розкривати рот, не дуже активно жувати та уникати рухів щелепи, що можуть надмірно навантажити операційну ділянку.

 • Перші кілька днів після видалення зуба мудрості уникайте полоскання рота чи використання солодких розчинів, оскільки це може сприяти кровотечі.

 • Дотримуйтеся інструкцій стоматолога з догляду за раною та режиму харчування.

Найкраще, якщо ви проконсультуєтесь зі своїм стоматологом або хірургом, оскільки вони зможуть дати вам індивідуальні поради з урахуванням вашого індивідуального випадку. Знайти крутого стоматолога у Львові можна на сайті https://yuvodent.com.ua/.

 

10 липня 2023р.
-->

До теми

Коментарі:

  До цієї новини немає коментарів