На Закарпаття відзначили Всесвітній день серця
![На Закарпаття відзначили Всесвітній день серця](/images/news/2023/10/max/5-3.jpg)
Метою цього дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, профілактичні заходи, зміни способу життя. За підтримкою Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), ЮНЕСКО проводяться заходи більш ніж в 100 країнах.
29 вересня фахівці ДУ «Закарпатський ОЦКПХ МОЗ» за підримики МОЗ відзначили Всесвітній День серця у Костринській територіальній громаді Ужгородського району.
Разом із Великоберезнянським відділенням Перечинської філії ДУ «ЗОЦКПХ МОЗ», КНП «Великоберезнянський ЦПМСД», АЗПСМ с. Кострино, педагогами та учнями Костринського ліцею провели захід присвячений Всесвітньому Дню серця.
З привітальним словом виступив голова Костринської ТГ – Василь Черевко. Також про важливість серця у роботі організму та аспекти зміцнення здоров’я серця, а саме: правильне харчування, режим сну і відпочинку, рухову активність, уникнення стресів і нервових напружень та профілактику інфекційних хвороб, у тому числі шляхом вакцинації наголосили Галина Сітник – Генеральний директор ДУ «ЗОЦКПХ МОЗ», Тарас Цибик - директор КНП «Великоберезнянський ЦПМСД», Вікторія Тимчик - завідувачка відділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб ДУ «ЗОЦКПХ МОЗ», Світлана Гіба – завідувачка відділу моніторингу та реагування на небезпеки, Іван Добра - директор Перечинської філії, Наталія Ревть - фахівець Великоберезнянського відділення, Марія Повханич - сімейний лікар АЗПСМ с. Кострино.
Для всіх присутніх учні провели руханку під запальну музику з метою популяризації з метою популяризації здорового способу життя та підтримки здоров’я серця.
У вакцинальному автобусі всі бажаючі мали змогу виміряти артеріальний тиск, провести ЕКГ, отримати щеплення та консультацію лікаря. Фахівці роздали брошури на актуальну тематику, а всі охочі отримали відповіді на запитання стосовно профілактики серцево-судинних захворювань.
Серцево-судинні захворювання є основною причиною смертності у світі. Фактори ризику розвитку серцево-судинних захворювань це: підвищений артеріальний тиск, підвищений рівень холестерину, цукру в крові, надмірна вага, гіподинамія, тютюнопаління, вживання алкоголю, стреси.
Хвороби серця та судин можна попередити за допомогою профілактики – здорового способу життя та своєчасного звернення до лікаря.
-->
До теми
- У Свалявській міській лікарні відремонтували відділення анестезіології та інтенсивної терапії
- Закарпатські патрульні з початку року розшукали 150 водіїв, які покинули місце ДТП
- В Ужгороді будуть діяти пільгові картки для проїзду в громадському транспорті
- Зручно і без черг – у понад 40 ЦНАПах Закарпаття завдяки сервісу «Я – ветеран» потрібні послуги отримують захисники та їхні рідні
- Ужгородська міська лікарня отримала гуманітарну допомогу із Нідерландів
- Діти захисників із Ужгорода відпочивають цього тижня в Угорщині
- В Ужгородській міській раді рідним загиблих Героїв вручили високі державні нагороди
- У ЦНАПі Ужгородської міськради – великі черги через зростання кількості охочих оновити дані
- Ужгородський випускник Євген Поштак отримав 200 балів із НМТ з математики та грошову винагороду у 25 тисяч гривень від міськради
- 34 медичні заклади Закарпаття отримали ноутбуки
- До уваги водіїв! В Ужгороді через спеку обмежено рух великих вантажівок
- 31 серпня в Ужгороді відбудеться щорічний забіг «Шаную воїнів, біжу за героїв України»: стартувала реєстрація учасників
- В Ужгороді цими днями із робочим візитом делегація німецького міста-побратима Дармштадта
- Двом ужгородкам присвоїли звання «Мати-героїня»
- У прикордонній смузі в межах Ужгородського району введено додаткові режимні обмеження
- За минулу добу поліція Ужгорода розкрила два майнові злочини: підозрюваних затримано
- Відзавтра, 27 червня, ужгородці, які мають право на відстрочку від мобілізації, зможуть подавати документи у ЦНАП
- В Ужгороді зросте вартість проїзду у громадському транспорті
- Ужгородська міська рада виділила ще 1,4 млн грн родинам загиблих захисників
- На Закарпатті функціонує Центр з розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
До цієї новини немає коментарів