Мінсоцполітики: Українці, які опалюють своє житло дровами та вугіллям, отримають додаткову підтримку
Для того, щоб кожна родина, яка обігріває в зимовий період своє житло дровами чи вугіллям, могла впевнено пройти зимовий період, Уряд ухвалив рішення, яке суттєво підвищить допомогу на придбання твердого пічного палива для тих, хто потребує такої підтримки.
Станом на 7 листопада, близько 1,3 млн українських домогосподарств отримують житлову субсидію (з них – понад 200 тис. господарств вже отримали субсидію на тверде пічне побутове паливо); ще 1,2 млн сімей отримують пільги на оплату житлово-комунальних послуг (з них – понад 100 тис. родин теж отримали пільгу на тверде пічне побутове паливо).
Відповідно до Постанови від 07.11.2023 р. № 1173 «Про реалізацію експериментального проекту щодо надання додаткової підтримки населенню на придбання твердого пічного побутовогопалива у 2023-2024 роках», яка була розроблена Мінсоцполітики та ухвалена Урядом, суттєво збільшено обсяг фінансової підтримки домогосподарств, які опалюють своє житло дровами та вугіллям.
Проєкт реалізується спільно з міжнародними партнерами України, зокрема УВКБ ООН, яке профінансує частину підвищених виплат.
Згідно з ухваленим рішенням Уряду, нормативи для опалення житлового приміщення на опалювальний сезон 2023-2024 збільшаться в середньому в 4 рази і становитимуть
для надання пільг:
– на вугілля – 1,87 т; на дрова – 6,22 т
надання субсидії:
– на вугілля – 2,23 т; на дрова – 7,41 т
Також рішення Уряду враховує збільшення ринкових цін на вугілля і деревину, що відбулось за останні роки. Відтак, громадяни, які отримують житлово-комунальні субсидії і пільги на ці види палива, отримають допомогу, яка дозволить покрити більшу частину видатків домогосподарств на придбання цих видів палива.
Разом, це означає, що розмір фінансової підтримки для українців, які користуються для опалення вугіллям або дровами, зросте у декілька разів.
До цього часу загальний граничний розмір субсидії на тверде пічне побутове паливо становив6973 грн на домогосподарство на рік. З урахуванням нового підходу, сукупний обсяг фінансової підтримки на одне домогосподарство може досягати 16 234 грн на рік.
Розмір субсидії, і додаткової підтримки на придбання твердого пічного палива, розраховується індивідуально для кожного домогосподарства, і залежить від доходів родини: чим менші доходи, тим більшу частину витрат на паливо, в межах нормативу, оплатить держава та міжнародні партнери.
Підвищення виплат буде здійснено всім громадянам, які мають право на призначення пільги або субсидії на тверде пічне паливо, крім тих громадян, яким за рахунок програм міжнародних гуманітарних агенцій вже було здійснено виплату на придбання твердого палива на 2023-2024 опалювальний період у розмірі, який є не меншим за розміри, визначені даним проєктом.
Ця постанова Кабінету Міністрів є важливим прикладом синергії дій українського Уряду та міжнародних партнерів. Завдяки такій співпраці стало можливим забезпечити підтримку сотень тисяч українців по всій країні. Ми надзвичайно вдячні міжнародним донорам за системну підтримку України у цей час.
Звертаємо увагу, що для перерахунку розміру виплат пільг та субсидії на тверде пічне побутове паливо в поточному році НЕ потрібно спеціально звертатися до Пенсійного фонду України.
Якщо вашій родині вже призначено житлово-комунальну пільгу або субсидію на придбання твердого пічного палива, – вам перерахують її розмір автоматично. Але вам необхідно надати згоду Пенсійному фонду на передання ваших даних міжнародному донору для оплати вам підвищеного розміру підтримки, відповідно до даного Рішення. Згоду можна надати у відповідь на смс-повідомлення, яке надійде родинам, які вже отримують субсидії на тверде пічне паливо, або ж через електронний кабінет Пенсійного фонду України, або ж звернувшись до відділення ПФУ.
Якщо пільга або субсидія ще не призначена, але Ви потребуєте підтримки держави – необхідно звернутися за нею до ПФУ у загальноприйнятому порядку і подати відповідну заяву.
Нагадуємо, що звернутися до Пенсійного фонду можна кількома способами , онлайн чи офлайн.
Прес-служба Міністерства соціальної політики
-->
До теми
- Про церковні свята у грудні за новоюліанським календарем
- Ожеледь та тумани – синоптики попереджають закарпатців про несприятливі погодні умови сьогодні вночі та завтра вранці
- 3-4 грудня на високогір'ї утримується значна сніголавинна небезпека, а на річках краю – високі рівні води
- Закарпатські патрульні закликають пам'ятати про максимально дозволену швидкість руху
- Як безпечно керувати автівкою під час снігопаду та ожеледиці: поради для водіїв від закарпатських патрульних
- Поради закарпатських патрульних батькам, як уберегти дітей від небезпек в Інтернеті
- ТОП-10 вакансій від Закарпатської обласної служби зайнятості
- Як безпечно керувати автівкою під час снігопаду та ожеледиці: поради для водіїв від закарпатських патрульних
- Правоохоронці попереджають про шахраїв, які пропонують роботу через WhatsApp та Telegram
- Чи можна вживати алкоголь після вакцинації: пояснює МОЗ
- Що змінилося для споживачів з переходом АТ «Закарпатгаз» під контроль держави?
- Як убезпечити себе від телефонного шахрайства, радять закарпатські патрульні
- Громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини в Ужгороді здійснює документування свідків воєнних злочинів
- Як безпечно та правильно їздити на автомобілі восени: поради водіям від закарпатських патрульних
- Хто може бути отримувачем та набувачем гуманітарної допомоги: роз’яснення
- Кращі онлайн-ресурси для вивчення англійської
- Закарпатські патрульні нагадують пішоходам про світловідбивальні елементи у темну пору доби
- «Автошкола у смартфоні». В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси з вивчення ПДР
- Про переваги та недоліки фальцевої покрівлі
- Коли українцям не оплатять перебування на лікарняному
До цієї новини немає коментарів