У Хусті відбулося нагородження переможців і гала-концерт
![У Хусті відбулося нагородження переможців і гала-концерт](/images/news/2024/3/max/Znimok-ekrana-2024-03-19-172631.png)
17 березня 2024 року в день, коли вся країна відзначала 150-річчя від дня народження Президента Карпатської України, громадського, політичного, культурного, освітнього та релігійного діяча, Героя України Августина Волошина, відбулося нагородження переможців і гала-концерт ХІІІ Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні «Красне поле». Приймав учасників Закарпатський обласний театр драми та комедії.
Нагадаємо, що 15 березня 1939 року в місті над Тисою на засіданні Сойму Підкарпатської Русі була проголошена незалежна держава Карпатська Україна. Проіснувала вона недовго, бо вже наступного дня була окупована гортіївською Угорщиною. У кровопролитному бою з регулярною угорською армією захисники Карпатської України, які виступили з рушницями проти ворожої артилерії, були розбиті. Навіть короткотривале існування нової держави стало символом національних прагнень усього українського народу до Незалежності.
Сьогодні стрілецькі пісні звучать особливо актуально. Учасники фестивалю-конкурсу уславлюють події, пов’язані з проголошенням Карпатської України, а також звитягу борців за незалежність України в наступні десятиліття. Він має прямий зв’язок із сучасністю, бо після віроломного нападу росії в лютому 2022 нам знову доводиться відстоювати свою державність.
Розпочав концерт народний аматорський хор «Боржава» Центру культури та дозвілля Довжанської сільської ради Хустського району (керівник Тетяна Гецко), у виконанні якого прозвучала пісня «Чорна плахта» (слова Василя Кузана, музика Ігоря Білика).
«Ми вклоняємось захисникам Карпатської України, схиляємо голови перед Небесною Сотнею, пам’ятаємо і молимось за всіх полеглих на сході та півдні України під час повномасштабного вторгнення росії на нашу землю», – промовила ведуча. Після цих слів усі присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх воїнів, які віддали своє життя, захищаючи державний суверенітет і територіальну цілісність України.
Уже два роки в запеклій боротьбі з російським агресором, український народ зі зброєю в руках незламно стоїть за незалежність і перемогу. Завдяки Збройним Силам України ми маємо можливість вчитися, працювати, творити, проводити різноманітні культурно-мистецькі заходи. Тому цілком логічно, що всі гості та учасники гала-концерту долучилися до збору коштів для 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади. Спільними силами було зібрано 4000 грн.
Засновниками й організаторами Відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні «Красне поле» є: департамент культури Закарпатської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації, комунальний заклад «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради, управління культури, молоді і спорту Хустської міської ради.
З вітальним словом до учасників та гостей звернувся виконуючий обов’язки міського голови Хустської міської ради Василь Губаль та заступник директора департаменту культури Закарпатської обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації Галина Ломпарт, в.о. директора комунального закладу «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради, заслужений працівник культури України, член журі фестивалю-конкурсу Ганна Дрогальчук.
Після вітань приступили до церемонії нагородження.
Від організаторів фестивалю-конкурсу дипломанти отримали дипломи і подарунки, а володар гран-прі й лауреати І, ІІ, ІІІ ступенів – дипломи, подарункові картки від мережі торговельних центрів ЕПІЦЕНТР та подарунки.
До вітання та нагородження також долучилася з грошовою винагородою і голова Закарпатської обласної профспілкової організації працівників культури, заслужений працівник культури України Наталія Товтин.
Зі сцени звучали патріотичні пісні, пронизані мужністю та героїзмом, журбою та сумом, світлом та надією.
У фестивалі-конкурсі цьогоріч своє мистецтво презентували 117 колективів та солістів із 14 областей України: (Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Хмельницької, Чернівецької, Чернігівської).
У гала-концерті, крім володаря гран-прі, взяли участь 7 лауреатів та 11 дипломантів із різних куточків України та Закарпаття. А саме:
– володар ГРАН-ПРІ – Народний аматорський фольклорний ансамбль «Княгининські хорошухи» Центру культури «Княгининок» села Княгининок Луцького району Волинської області, який виконав українські народні пісні «Ой у світі величезнім» та «Темним лісом в’ється стежка».
Лауреати І ступеня
– студентка комунального закладу вищої освіти «Академія культури і мистецтв» Закарпатської обласної ради Любов Слісенко, яка виконала закарпатську баладу «Гей, пливе кача по Тисині»;
– Народний аматорський колектив «Призабуті скарби фольклорних джерел» Центру культури і дозвілля Великолучурівської сільської ради Чернівецької області. У їхньому виконанні прозвучала закарпатська народна пісня «Чи чули сь-те милі браття!»;
– квартет «Згарда» відділу культури, туризму, національностей та релігій Солотвинської громади Івано-Франківської області з піснею «Журавлі» (з репертуару «Піккардійської терції», аранжування Наталії Ковальової).
Лауреати ІІ ступеня
– тріо «Сяйво» Горохівського Народного дому «Просвіта» Луцького району Волинської області з піснею «В нашому серці» (слова Віктора Винника, музика АНДРІАНИ, обробка Софії Заліпи);
– солістка Свалявського будинку культури Мукачівського району Закарпатської області Анастасія Панаріна з піснею «Чуєш, брате мій» (слова Богдана Лепкого, музика Левка Лепкого).
Лауреати ІІІ ступеня
– солістка Середнянського будинку культури Ужгородського району Закарпатської області Ольга Бобак з українською народною піснею «Ой у полі могила»;
– ансамбль народної пісні «Червона калина» філії «Орлівський сільський будинок культури» Центру культурних послуг Куликівської селищної ради Чергінівського району Чернігівської області з українською народною піснею «Зове рідна мати».
Дипломанти
– Софія Кучинська – солістка Центрального будинку культури Полонської міської ради Хмельницької області з піснею «Зажурились галичанки» (слова та музика Романа Купчинського);
– народний аматорський фольклорний ансамбль «Красоля» та зразковий аматорський молодіжний фольклорний гурт «Ладовиці» Хмельницького центру естетичного виховання молоді на базі Полонського агропромислового центру професійної освіти учнівської молоді Центрального Будинку культури Полонської міської ради Хмельницької області з українською народною піснею «А в Бишках окопи копали»;
– колектив «Сімейне тріо Голубінок» клубного закладу с. Мислівка Вигодської громади Івано-Франківської області з піснею «Моя Україна» (слова Марії Бойко, музика Миколи Свидюка);
– вокальний дует «Con anima» Мистецької школи Тячівської міської ради Закарпатської області з піснею «У неволі тяжкій» (слова і музика народні).
– солістка Школи мистецтв Середнянської селищної ради» Закарпатської області Віра Сентипал з піснею «Запалю свічу» (слова Руслани Лоцман, музика Ірини Кириліної);
– народний аматорський вокальний ансамбль «Руменок» Середнянського будинку культури Ужгородського району Закарпатської області з піснею «Плач матері» (слова Василя Габорця, музика Петра Матія, обробка Ольги Бобак);
– солістка Центру культури та дозвілля Берегівської міської ради Закарпатської області Огар Людмила з піснею «Троянда-ружа» (слова Віктора Герасимова, музика Миколи Мозгового);
– вокальний гурт «ЯМаріуполь» Народного дому «Княгинин» департаменту культури Івано-Франківської міської ради та Центру підтримки переселенців з піснею «Спіть, хлопці, спіть» (слова Богдана Лепкого, музика народна);
– учень Тур’є-Реметівської школи мистецтв Ужгородського району Закарпатської області Арсеній Абаканович з українською народною піснею «За світ встали козаченьки»;
– фольклорно-етнографічний колектив Ясінянської школи мистецтв Рахівського району Закарпатської області з піснею «Ой у лузі червона калина» (слова і музика Степана Чарнецького).
– вокальний гурт «Sirius» Хустського міського будинку культури Закарпатської області з піснею «Повіяв вітер степовий» (автор Іван Витвицький).
Ведучі фестивалю-конкурсу – директор Стеблівського будинку культури Хустського району Іван Добош та спеціаліст відділу культури Холмківської сільської ради Ужгородського району Іванна Желізняк.
Вітаємо всіх переможців та бажаємо нових творчих звершень у мирній та вільній державі. Сподіваємося, що наступний фестиваль-конкурс проведемо після ПЕРЕМОГИ.
Марина Офіцинська,
завідувач інформаційно-редакційного сектору КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради
Фото завідувача відділу інноваційних програм та культурно-мистецьких проектів Крістіни Губени
-->
До теми
- Міжнародний рушник єднання «Цвіт вишиванки» прибув до Закарпаття
- Ужгородців та гостей міста запрошують завтра на перегляд фільму просто неба
- У будинку культури с. Ставне презентують два збірники фольклору, записаного Іваном Хлантою
- У замку Паланку створюють новий музей, присвячений героїзму наших захисників і захисниць
- В Ужгороді пройде третій фестиваль «Кіно сусідів»: стрічки, які не варто пропускати
- В Ужгороді відбудеться фотовиставка «Незламність в об’єктиві»
- Закарпатський письменник Василь Шкіря став переможцем нової Літературної премії імені Юлії Драгун
- До уваги випускників 9 класів! З 1 по 13 липня - прийом заяв до Академії культури і мистецтв
- "Смачно від ведмедів": завтра у парку "Боздош" в Ужгороді відбудеться свято для дітей
- В Ужгороді відомий органіст та композитор Богдан Дем’яненко презентує «1000 років української музики: органна версія»
- На Закарпатті вперше запровадять систему "Єдиний квиток" для трьох музеїв
- В Ужгороді пройде концерт в рамках благодійного туру “Нескорені” за участі українських артистів - на підтримку ЗСУ
- «Рефлексії»: в Ужгородському скансені відкрили виставку картин викладачів Закарпатської академії мистецтв
- "Пам’ятаємо про маленькі серця": до Дня пам’яті дітей, які загинули внаслідок агресії рф, в Ужгороді провели акцію
- Середнє – колиска конкурсу «Моя весна» – знову скликало таланти
- Перші люди в Європі з’явилися на території Закарпаття
- Пленер "Сонячний шлях" зібрав у Перечині сотню юних скульпторів та творців декоративно-прикладного мистецтва
- На Закарпатті квітне Актинідія, яку за назвою плодів ми краще знаємо, як Ківі
- В Ужгороді відкрили виставку відомого ужгородця, митця, мецената Наума Репкіна
- Оголошено короткий список VI Всеукраїнського літературного конкурсу малої прози імені Івана Чендея
До цієї новини немає коментарів