Майстер-клас із розпису великодніх писанок для дітей прикордонників провели в ужгородському храмі
![Майстер-клас із розпису великодніх писанок для дітей прикордонників провели в ужгородському храмі](/images/news/2024/4/max/439312340_763301179313647_6657493355071341726_n.jpg)
Майстерклас з розпису великодніх писанок для дітей прикордонників та найменших відвідувачів недільної школи «Преображення» було організовано капеланом Чопського загону та настоятелем Свято-Преображенського храму міста Ужгород протоієреєм Сергієм Ємець. Військовий священник запросив у свою церкву ужгородську майстриню Іванку Косянчик, аби вона розповіла дітлахам про мистецтво писанкарства та навчила їх розмальовувати традиційні і сучасні українські писанки.
Заняття розпочали зі спільної молитви, яку для усіх присутніх звершив отець Сергій. Військовий священник розповів, що у своєму храмі майстеркласи для маленьких парафіян проводить не вперше: «Насамперед, такі заходи формують у юного покоління національну свідомість та розвивають творче мислення. Для дітей це не лише дозвілля, а й споріднення з культурними традиціями предків, що в умовах сьогодення вкрай важливо. Ми уже давно переконалися, що лише наполегливе вивчення історії нашого народу, його надбань та культурних цінностей може зберегти та розвивати національну ідентичність українців».
Малеча з радістю розмальовувала писанки, втілюючи у малюнки свою уяву та дитячу фантазію. У руках хлопчиків та дівчаток фарби перетворювалися на звіряток, квіточки та візерунки. Найменшим допомагали отець Сергій та прикордонниці.
Майстриня Іванка Косянчик розповіла, що до такої творчості зазвичай долучають діточок віком від чотирьох років. Свої перші писанки вони розмальовують пальчиками.
«Сьогодні ми розписували два варіанти писанок: традиційні, подібно до тих, які робили наші предки - з хрестом і великоднім «Христос Воскрес!», та сучасні - такі, які забажала сама дитина. Це і зайчики, і квіточки, і блискітки. Особливо приємно, що другий варіант більшість діточок розписували у синьо-жовтих кольорах з надписами «ДПСУ» та «ЗСУ», - зазначила мисткиня.
Після завершення майстеркласу малеча охоче хизувалася своїми писанками та ділилася враженнями з батьками. Кожна дитинка понесла додому створені власноруч маленькі дива з особливою гордістю.
-->
До теми
- Ще один мурал прикрасив обласний центр Закарпаття
- В Ужгороді для дітей та дорослих проводять безкоштовні заняття з музикотерапії
- "Простір творчості": в Ужгороді провели майстер-клас з валяння вовною для людей з інвалідністю
- «Незламність в об’єктиві»: світлини воєнного життя на Донеччині можна побачити в Ужгородському скансені до 31 липня
- Дитячі табори, туристичні вікенди, заняття в екоклубі: «Щасливі діти» кличуть до нових пригод на Закарпатті
- Стіну пам’яті облаштували в Ужгороді біля греко-католицького собору
- В Ужгороді відкрили мініскульптуру, присвячену патрульним поліцейським
- За тиждень у Мукачеві народилося 43 малюків
- Лазертаг, екскурсія до екзотів та мультфільм в кінотеатрі: на Закарпатті діти мандрують в "УжТур"
- Діти із родин закарпатських військових тиждень відпочиватимуть у Литві
- У ПАДІЮНі проводять літні майстер-класи для усіх охочих
- Майбутні кінологи Закарпатської митниці: дітки з Дніпра пройшли майстер-клас та вишкіл зі службовими собаками
- В Ужгороді дві вулиці перейменують на честь полеглих військових Олега Куцина та Сергія Кузнєва
- «Щасливі діти» запрошують дітей із соціально вразливих родин в «УжТур»
- В Ужгороді волонтери проводять проєкт для жінок "Турбота про себе"
- Новий дім для Луганського обласного будинку дитини облаштували на Мукачівщині
- В Ужгороді у річницю загибелі вшанували пам’ять полеглого Героя - прикордонника Віктора Синька
- Завтра в Ужгороді – благодійний марафон на підтримку ЗСУ
- 65 000 гривень зібрали учні Ужгородського ліцею «Лідер» під час благодійного ярмарку
- «Еко-Майстерні: легко про сортування відходів» – заходи в межах грантового проєкту відбулися в Ужгороді
До цієї новини немає коментарів